Posuvné dveře v moderním bytě

V bytech a kancelářích se většinou setkáváte s otočnými dveřmi, protože jsou na instalaci zkrátka jednodušší. Ale nové konstrukční technologie umožňují pořídit si do interiéru posuvné dveře, které mají oproti otočným několik výhod. Nezabírají místo, naopak, při otevření dokáží spojit dva prostory v jeden větší a v interiéru působí elegantně. Při volbě celoskleněných dveří máte možnost vybudovat celé skleněné stěny s fixními a pohyblivými díly.
Instalovat posuvné dveře není nijak složité. Při výměně za otočné upravíte dveřní otvor a využijete posuvné systémy, které se přichytí na strop či stěnu. Umožňují posunovat dveře lehce a bez hluku. Pojízdný mechanismus je ukryt pod lištou, takže nijak nenarušuje celkový vzhled stěny. Posuvné dveře se pak zasouvají do stran nebo přes sebe, případně i synchronně. Propracovaným systémem pro posuvné dveře jsou však  stavební pouzdra JAP

Posuvné dveře se zasouvají přímo do zdi.

Stavební pouzdra pro posuvné dveře se instalují při rekonstrukci bytu nebo v novostavbě. Skládají se z rámu, který drží pohromadě posuvné dveře a plechovou kapsu, do níž se dveře zasouvají. Jsou vhodná pro zděné i sádrokartonové stěny. Plechová kapsa se skryje ve stěně pod omítku a posuvné dveře se pak zasouvají přímo do zdi. Je to opravdu elegantní řešení. Při otevření dveří se vytvoří velký prostor. Stavební pouzdra jsou vhodná pro dřevěné, laminátové i celoskleněné dveře. Mohou být s klasickou zárubní, tzv. obložkou, nebo bezobložková, například modelové řady AKTIVE a EMOTIVE.
Do stavebních pouzder JAP se hodí dveře SAPELI i dveře Porta DOORS. Jejich sortiment je široký a nabízí desítky povrchů z přírodních dýh, odolných laminátů, i z folií, které věrně imitují dřevo. Ze sortimentu přírodních dýh jsou v současnosti oblíbené exotické dřeviny například wenge, indická jabloň, africký ořech či zebrano. Nejmodernějšími materiály jsou dveře z CPL laminátu nebo ještě odolnějšího HPL laminátu. Na výběr je mnoho dekorů, u dveří SAPELI je například na dvacet druhů CPL laminátu.

Hitem jsou celoskleněné dveře s grafickými motivy

Do speciálních zúžených stavebních pouzder se instalují také celoskleněné dveře JAP. Oblíbené jsou v kancelářích, kde zvětšují prostor, ale stále častěji nacházejí místo také v bytových interiérech. Propouštějí světlo, takže místnosti jsou nádherně osvětlené. Lze vytvořit i celoskleněné stěny s grafickými motivy. To umožňuje speciální sendvičové sklo s vlisovanými grafickými či textilními fóliemi.
Posuvné dveře a stavební pouzdra dodává a montuje firma Studio Interiér Janíček, která se na trhu s bytovými díly a doplňky pohybuje od roku 1999. Kromě dveří SAPELI, Porta DOORS a stavebních pouzder JAP, má ve svém sortimentu například půdní stahovací schody , schodiště i nerezové zábradlí. V Mladé Boleslavi disponuje největším showroomem dveří a zárubní v České republice, kde je k vidění na 120 druhů dveří, stavební pouzdra, skleněné dveře, ale i ukázky dekorů dřevěných, laminátových i vinylových podlah.
 

Napsat komentář