Postele s úložným prostorem – pohodlí versus praktičnost

Že zdravý spánek je nezbytný pro naši duševní i fyzickou pohodu dobře víme. Jak ale vyřešit situaci, kdy chceme kvalitní postel a zároveň potřebujeme co nejvíce úložného prostoru? Postele s úložným prostorem mohou být praktické a pohodlné zároveň. Věnujte čas jejich výběru a najděte vyrovnaný poměr sil užitku a pohodlí. Je však nezbytné, abyste se porozhlíželi po skutečně kvalitních postelích. Obzvlášť u postelí s úložným prostorem je třeba vybrat správně. Jinak riskujete nejen nekomfortní spánek, ale i brzké reklamace z důvodu polámaných roštů a jiných vad.
Úložným prostorem mohou disponovat jak jednolůžka, tak i manželské postele. Přístup může být veden buď od spodní části postele, nebo z boku. I tyto možnosti je nutné předem zvážit. Má-li být budoucí umístění postele u zdi, je pak lepší volit přístup od spodní části. Doplněním kvalitních postelí bývají rovněž pohodlné čalouněné opěrky s nastavitelným polohováním, ale i technologicky dokonalé matrace zajišťující ideální podporu pro páteř.
Výběr matrace nemusí být boj
Každému jedinci vyhovují jiné podmínky pro příjemný spánek – tvrdost matrace, pružnost pérování, aj. U manželských postelí je největším problémem sladit požadavky obou partnerů. U klasických postelí je volba snadnější, každý si může koupit vlastní matraci, která mu nejlépe sedí. Avšak u postelí s úložným prostorem jsou matrace pevně dané. Pokud se opravdu nemůžete shodnout na kompromisu, stojí za to poradit se s prodejcem. Ochotní výrobci postelí vám mohou sestavit postel na míru s odlišnou tvrdostí matrace. Postel je přeci jen investicí na několik let a podceňovat její výběr se rozhodně nevyplácí. Člověk prospí v průměru jednu třetinu života a jeho energie je přímo úměrná výkonu i náladě. Proto by měla být volba skutečně promyšlená.  

Napsat komentář