Pořizujete si nemovitost? Nezapomeňte na její financování

Každý si přeje mít svůj vlastní dům nebo byt. Bydlet v pronájmu je sice pěkné, ale není to vaše. Hlavně proto se ročně koupí desítky a stovky nemovitostí. Kromě toho investice do nemovitosti, je výhodnější než spoření. Dřív než se pustíte do vybírání ideálního bydlení, myslete na to, že vás to bude něco stát. Výběr nemovitosti byste měli začít až v okamžiku, kdy znáte svůj strop.

Kde a jak nejvýhodněji sehnat peníze
Financování nemovitosti je možné uskutečnit hned z několika zdrojů. Asi nejznámější a nejoblíbenější je půjčka u hypotečních bank, mnozí řeknou, že si vzali hypotéku. Posledních pár týdnů jsou oblíbené i jiné způsoby financování. Jedním z nich je tzv. offsetová hypotéka. Tento typ hypotéky funguje na základě toho, že si půjčíte peníze na nemovitost a jiné peníze (např. ty, co spoříte svým dětem na školu) uložíte na jiný účet. Hypoteční úrok pak činí rozdíl mezi penězi, které jste si uložili a mezi částkou, kterou jste si půjčili. Mnoho bank dnes nabízí hypotéku bez poplatků. Neznamená to, že vám dají peníze a vy už nikdy nemusíte zaplatit ani korunu. Slovní spojení „bez poplatků“ znamená, že samotné sjednání úvěru je naprosto zdarma. S financováním a následným pojištěním nemovitosti, vám mohou pomoci i v realitní agentuře. Pokud jste spolu se svým realitním makléřem vybírali nemovitost, které si zrovna plánujete koupit, využijte ho ještě jednou. Realitní agentury mají kromě makléřů také své investiční a pojišťovací poradce, kteří vám zajistí nejvýhodnější dobu splácení a úrok. Jednoduše tak získáte díky jedné firmě nejen dům, ale také ideální financování a pojištění nemovitosti.

Pořízení nemovitosti, ať už je to byt či dům, je většinou věcí, kterou řešíte jednou za život. Nedostanete už druhý pokus, zkuste to tedy už na poprvé udělat správně. Tak, abyste toho v budoucnosti nemuseli litovat.

Napsat komentář