Pořizujeme si vířivku

Pořídit si vířívku není určitě levná záležitost. Jesliže se pro ni už ale rozhodujete, přečtěte si následující praktické rady. Vybrat tu správnou vířivku totiž nemusí být nic jednoduchého.

Kam s ní?
Vířivku můžete mít zahradě i doma. Masážní bazén je totiž pro celoroční použití. Umístit se může jak v budově, zimní zahradě, tak i na zahradě či v altánu. Základem je tvarovaná akrylátová skořepina, která je zvenčí opatřena kabinetem z materiálů imitujících dřevo. Úniku tepla z vířivky zamezuje termokryt. Vany mají různý rozměr a kapacitu, specifické členění vnitřního prostoru, variabilní počet a rozmístění křesílek, laviček nebo lehátek, z nichž každé má danou konfiguraci trysek pro masáž jednotlivých partií těla. Vy si musíte zvolit, zda chcete vířivku pro celou rodinu nebo jen romantické večery.

Vodní masér
Některé bazény mají programům vyhrazená i specifická místa, například v režimu Turbo jsou dvě trysky umístěny na „strategicky důležitém místě“ v oblasti kříže a zabezpečují silné masírování svalstva trupu po stranách křížových obratlů, sedacího nervu a bederního kloubu. Tato silná, cílená masáž umožňuje jemné rozmasírování ztuhlých svalů, citlivě uvolní vazivo a klouby při artróze. Křečovitě stáhnuté svalstvo zad a ztuhlé bederní klouby jsou vděčnými adresáty této hloubkové formy masáže. Tuto proudovou masáž byste na sebe měli nechat působit maximálně jednu minutu.

Světlo do vody
Mezi příjemné doplňky vířivky patří i podvodní osvětlení. To je většinou bílé nebo mnohobarevné. Kromě toho umocňuje estetický zážitek z koupání a zvyšuje bezpečnost při vstupu a výstupu. Objem vířivých bazénů bývá 500 až 2500 litrů. Z důvodů velké spotřeby vody při užívání zůstává bazén napuštěn trvale. Jeho základním vybavením je filtrační zařízení s oběhovým čerpadlem. Na čistotu a kvalitu vody v relaxačním bazénu ještě dohlíží záření UV lampy. Ta dokáže rozbít molekulární strukturu mikrobů tak, že se stávají neškodnými. Dále ničí fotooxidací chloraminy, látky jinak způsobující nepříjemný zápach, dráždění hrdla, nosu a pokožky.

Vstoupí i dveřmi
Dobrý hydromasážní bazén by měl projít do hotové stavby přes běžné 80 cm dveře, a to bez bourání stěn a zárubní. Měli bychom možnost ho umístit do kterékoli středně velké místnosti. Bazén by měl být ale i přenosný hlavně pro případ, že bychom mu po čase vymysleli jiné vhodné místo. Při instalaci venku obvykle postačí jakýkoliv malý kousek rovné zpevněné plochy, před domem nebo za ním, kdekoliv na zahradě, na dvorku, v altánku nebo na verandě či terase.

(red)

Napsat komentář