Polyuretanová pěna: podívejte se na nejčastější otázky ohledně moderní izolace

Zvlášť v horkém parnu, kdy je doma k zalknutí, padne často rozhodnutí investovat do pořádné izolace. V současné době na oblibě stoupá polyuretanová pěna, materiál, který má extrémní trvanlivost. Má opravdu tak skvělé vlastnosti, jak se říká? Vyplatí se finančně? Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky.

Polyuretanová pěna je izolační materiál, který je stále častější volbou kvůli rychlé aplikaci, extrémní trvanlivosti a dostupnosti na trhu. Je zdravotně nezávadná, neplesniví, nechutná hlodavcům a vytváří prostředí, ve kterém se příjemně dýchá i alergikům.

Jak dlouho trvá aplikace?

Nástřik pěny je pro aplikátora se zkušenostmi opravdu velmi rychlý. Například odborníci ze společnosti Chytrá pěna zvládnou zaizolovat rodinný dům během jednoho dne – tedy v průměru kolem 200 m2.

Jak dlouho vydrží?

PUR pěna nemění své izolační vlastnosti nejméně po 30 let. Nemusíte se bát, že se do ní pustí hlodavci, na rozdíl od minerální vaty jim totiž nechutná. Pěna vytváří čisté prostředí, vhodné pro alergiky. Neplesniví a splňuje veškeré hygienické standardy.

Je pěna šetrná k životnímu prostředí?

Složení PUR pěn splňuje veškeré stanovené standardy a předpisy a neobsahuje žádné škodlivé freony. K životnímu prostředí je pěna šetrná a naopak vede k menším potřebám topit, čímž šetříte emise oxidu uhličitého, který vzniká při topení.

Mohu si pěnu aplikovat sám?

Bohužel ne. Pěnu musí aplikovat školený odborník, protože se nejedná o úplně jednoduchou činnost. Polyuretanová pěna vzniká reakcí vícefunkčních isokyanátů s polyalkoholy v nástřikové pistoli. Důležité je dodržení všech provozních podmínek, jako je například teplota okolí, ale vliv má i kvalita materiálu. Bez toho není možné zaručit skvělé izolační vlastnosti pěny.

Jak je to s cenou?

Investice do PUR pěny je sice v porovnání s ostatními materiály o něco dražší, ale se vrátí do 3-5 let na energetických úsporách. Cena se liší dle síly nástřiku, do pasivních domů musí být samozřejmě vrstva větší než do nízkoenergetických staveb. Samozřejmě zde platí přímá úměra – čím lepší zateplení tím vyšší úspora.

Napsat komentář