Pojištění majetku – chyby, které dělá skoro každý

Trvale nízké úrokové sazby hypoték víc než kdy jindy nahrávají všem, kteří si plánují pořídit vlastní bydlení. Ať už toužíte po vlastní garsonce, nebo velkém rodinném domu, neměli byste zapomenout i na pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti, které ochrání nejen váš majetek, ale ideálně rovnou i vás! Jaké jsou tedy nejčastější chyby, které většina z nás dělá u pojištění majetku?

Nastavení pojistné částky a její aktualizace

Znáte to, když poprvé uzavíráte pojištění domácnosti, dáte si tu práci, že sečtete hodnotu všech svých věcí doma – oblečení včetně dražších šatů a obleků, elektroniku, sportovní vybavení, veškeré domácí spotřebiče a další cennosti. Postupem času pak každý z nás modernizuje, obměňuje, vylepšuje a doplňuje vybavení svého domova, již si ale nevzpomene na to, jak svou pojistku kdysi nastavil a rázem mu hrozí tzv. podpojištění – tedy situace, kdy by pojišťovna při škodě neuhradila celou její výši, protože vaše aktuální hodnota domácnosti je vyšší než částka, na kterou jste jí kdysi pojistili.

Pojištění odpovědnosti celé rodiny

Další častou chybou, ať se to tak nemusí na první pohled zdát, je ochrana pouze svého majetku. Ano, ta by měla být samozřejmě základem, protože neštěstí nechodí po horách, ale požáry, vloupání, vichřice či krupobití jsou stále častějšími jevy. Je však třeba myslet i na škody z tzv. odpovědnosti, tedy takové situace, kdy vytopím sousedy a způsobím škodu ne sobě, ale především jim, nebo situace, kdy mi vichřice ze střechy domu shodí tašku či květináč na cizí auto, které pod ním stojí a jeho majitel po mně chce mimo zaplacení jeho opravy i proplatit zapůjčení náhradního vozu. Často se pak také stává, že obzvlášť malé děti na návštěvě či v obchodě něco rozbijí. Dobré pojištění odpovědnosti by tedy mělo tvořit nedílnou součást pojištění nemovitosti či domácnosti a ochránit za jednu cenu ideálně celou rodinu.

Limity na elektroniku, audiovideo a další cennosti

Opět narážíme na úvodní situaci, kdy máme při sjednání pojištění domácnosti pocit, že např. 100 000 Kč je dostatečný limit na elektroniku a pokryje vše v domácnosti. Pak ale přijdou narozeniny, Vánoce, děti rostou a s nimi i jejich nároky a časem má každý člen domácnosti vlastní notebook, smartphone, tablet, mp3 přehrávač a digitální fotoaparát. Přidejte k tomu společnou televizi, herní konzoli či domácí kino a již se nedopočítáte. I zde nezbývá než zvolit buď vhodné pojištění již od začátku, nebo pravidelně běhat do pojišťovny, či volat svému pojišťovacímu zástupci se žádostí o aktualizaci.

Rada na závěr

Výše uvedené chyby zdaleka nejsou všechny, které většina z nás dělá. Jsou však všechny vyřešeny v šikovném produktu ERGO pojišťovny s příhodným názvem Bezpečný domov. Majetkové pojištění, které se umístilo na předních příčkách v hodnocení nezávislých českých finančních portálů, a to hlavně díky své jednoduchosti a rozsahu, který je bezkonkurenční, vás ochrání proti podpojištění po celou dobu trvání pojištění. Zahrnuje pojištění odpovědnosti pro celou rodinu zdarma s limitem 3 000 000 Kč a neuplatňuje žádné dílčí limity na elektroniku ani audiovideo vybavení vaší domácnosti. Navíc lze sjednat rychle a pohodlně online z vašeho domova prostřednictvím stránek online.ergo.cz.

Napsat komentář