Podlahy z PVC – praktický a efektní materiál

Syntetické materiály mají dobrou tepelnou a zvukovou izolaci, snadno se také udržují. V interiéru dokáže PVC prakticky napodobit parkety, prkna, korek, keramickou dlažbu, kámen a mnoho dalších materiálů. 

Jejich reálnost na pohled i na dotek podtrhuje protiskluzový povrch s plastickým reliéfem, což je patrné zejména u dřevěných dekorů. Autentičnost získávají mechanickým embosováním (vytlačováním), nebo gravírováním. Produkt zpevní a jeho vzhled zlepší také rozptýlené čipy, osvědčeným prvkem jsou sražené hrany jednotlivých lamel.

K vyhledávaným, pohledově unikátním novinkám, patří PVC krytiny s trojrozměrným efektem, který je výsledkem aplikace speciálního barevného pigmentu a transparentní vrstvy.

Luxusní vinylové dílce
Polyvinylchlorid je dnes už nejen synonymem spolehlivosti, odolnosti a trvanlivosti, ale některé jeho typy už směle dosáhnou i na kvalitu s přívlastkem exkluzivní. Jak vzhledem, tak z pohledu užitných vlastností. Jde zejména o hit poslední doby, jímž jsou luxusní vinylové dílce (LVT – Luxury vinyl tiles), z nichž není problém vytvořit pohledově přitažlivé kombinace, jež se postarají o unikátní vzhled interiéru.

Díky tomu není divu, že jejich obliba neustále vzrůstá. Bezesporu také proto, že je lze – jako celou nejnovější generaci vinylových krytin – vzhledem k patentovanému systému Connect spojovat prostřednictvím mechanického zámku. Tedy bez lepení, a důsledku toho také rychle, jednoduše a čistě. 

PVC podlaha v rolích
Obliba PVC aplikovaného v dílcích samozřejmě neznamená zánik zájmu o materiál dodávaný v rolích, se šíří 2,3 a 4 m. Lze ho samozřejmě pokládat také „na volno“, tedy bez lepení, ovšem s rizikem posunu nebo změny objemu materiálu. Záleží samozřejmě na síle PVC a velikosti plochy, na kterou je aplikováno, ovšem i tak odborníci doporučují podlahovinu lepit na vystěrkovaný a vybroušený podklad, rovný, suchý, čistý a beze spár – každá nerovnost se totiž může na krytinu „prokreslit“.

Foto: Kratochvíl parket servis

Napsat komentář