Podlahy do exteriéru

Vlastníte rozlehlou terasu u domu nebo prostorný balkon, který je součástí bytové jednotky? Přemýšlíte o tom, jaká podlahová krytina by byla vhodná do těchto míst? Pak určitě zapomeňte na materiály, s nimiž se běžně setkáváte v interiéru.

Venkovní prostředí si žádá něco úplně jiného, ba dokonce specifického. Musíte přihlížet k tomu, že podlaha bude velice často zatěžována povětrnostními podmínkami nejrůznějšího rázu. Od slunce, přes vítr až po sníh a déšť.

Druhy podlah pro venkovní prostory

Níže vám přinášíme výběr těch nejpoužívanějších materiálů. Při jejich volbě hraje významnou roli také vaše osobní potřeba z pohledu celkového vzhledu podlahy.

  • Přírodní kámen – Kamenná dlažba je finančně nákladnější, na druhou stranu v podstatě bezúdržbová a dosti odolná. Výjimkou nejsou ani moderní kamenné koberce vznikající roztažením speciální tekuté směsi.
  • Dřevo – Rozhodnete-li se pro dřevěnou terasu, měli byste vyhlížet nejlépe exotické dřeviny, jež jsou schopny odolávat venkovním podmínkám, ovšem i z evropských dřevin se dá vybrat kvalitní podlahovina, která bude základem vaší nové dřevěné podlahy. Tvrdé materiály, s nimiž se pojí odolnost vůči jakýmkoliv dřevokazným škůdcům.
  • Dřevoplast – Výborná a plnohodnotná náhrada za dřevěné terasové podlahy. Ekologický, plně recyklovatelný dřevo-polymer, vhodný pro použití v zahradách, na terasách, u bazénů, saun apod. Výhodou je dlouhodobá barevná stálost, vysoká odolnost v exteriéru a teplotní odolnost.
  • Keramická dlažba – Venkovní dlažba s protiskluzovou vrstvou je naprosto ideálním řešením, které je nenasákavé, dlouhodobé a nenáročné. Určitou alternativou se může stát i dlažba betonová.

Zabraňte hromadění vody

Ať už zvolíte jakoukoliv podlahu do exteriéru, myslete při realizaci na důležitý spád od domu. Zároveň si pohlídejte řádné vyhotovení hydroizolace, která je zárukou bezproblémového a letitého využívání. Tyto požadavky se týkají především míst, jež jsou přímo napojena na vnitřní prostory, jako jsou ony zmiňované venkovní terasy a balkóny ve vyšších patrech.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

Napsat komentář