Po jaké podlaze doma kráčet?

Výběr vhodné podlahové krytiny je zásadním krokem, který ovlivní, jak se budete v domácnosti cítit. Proto je vhodné dobře se rozmyslet, která varianta podlahy pro vás bude nejpřijatelnější.

Mezi běžně využívanými podlahami se stále častěji volí plovoucí podlahy. Nejedná se o konkrétní materiálové zpracování podlahy, ale pouze o typ pokládky. Samotné podlahové desky mohou být například z tvrdého PVC, z laminátu, ale také ze dřeva. Velice kvalitní podlahy v Olomouci můžete pořídit například u firmy Gorgony. Kromě Olomouckého kraje ovšem podlahy dodávají po celé republice.

Který materiál podlahy zvolit?
Dřevo je tradiční materiál pro výrobu podlahy. Je přírodní, příjemné, měkké a dobře tlumí nárazy. Jeho hlavní nevýhodou je především vyšší pořizovací cena, která hodně lidí odradí. Raději proto volí levnější řešení plovoucí podlahy z laminátu. Ten je velice tvrdý a proto přenáší vibrace při pádech předmětů. Například v panelových bytech jsou poměrně hlučné. Můžete je ovšem překrýt částečně kobercem – běhounem, na potřebná místa. Gorgony prodává také kvalitní kusové i metrážní koberce v Olomouci a celé republice. PVC se pak pořizuje převážně jako role, která se celistvě položí. Existují ale také tvrzené desky, které se využívají pro plovoucí pokládku. Jsou měkčí, než laminát a mají strukturu dřeva.

U podlah je také potřeba zvažovat, jak budou fungovat v interakci s dalšími prvky interiéru. U podlah s dekorem dřeva je vhodné tyto sladit také s dekorem dveří a zárubní. Jednodušší je to pochopitelně s nákupem od jednoho dodavatele, který dokáže nabídnout stejný nebo podobný dekor dveří i podlahy. Dveře v Olomouci můžete pořídit také u firmy Gorgony, a to s rozvozem po ČR, takže kompletní dodávku podlah, dveří a zárubní zvládnete zaráz.
 

Napsat komentář