Ornamenty, vzory anebo teenage motivy? Najdete je v nové kolekci e-shopu Kvalitex.cz

Víte, kde se vůbec vzaly první zmínky o povlečení? Šlo o starověké Řecko a jeho bavlněné povlaky na lůžka. Od nich to bylo jen krůček k povlakům na polštáře a přikrývky. Tyto ložní výrobky se ale od těch dnešních zásadně lišily. Obvykle nebyly tvořeny žádnými vzory, a pokud je majitel chtěl vyzdobit, musel tak učinit sám dle své vlastní představivosti a kreativity.

Pro bohaté baldachýn, pro chudé bavlna

Ačkoli dříve platila bavlna za materiál, který obvykle používali jen ti nejchudší a těm movitějším byly vyhrazeny takové materiály jako baldachýn, satén nebo hedvábí, dnes už se rozdíly naštěstí stírají a bavlna patří mezi nejoblíbenější a nejžádanější materiály pro výrobu povlečení. Vyniká totiž několika přednostmi a výhodami. Nejen, že je bavlna velmi příjemná na dotek, také je pevná, skvěle saje a odvádí vlhkost, příjemně hřeje a vyznačuje se dlouhou životností. Kromě ní je dnes oblíbený také bavlněný satén, který je velmi jemný, přesto však pevný, na první pohled lesklý a působí luxusním dojmem. Jak klasická bavlna, tak bavlněný satén jsou součástí aktuální nabídky pro roky 2018 a 2019, kterou nyní nově najdete v e-shopu Kvalitex.cz.

4 kategorie, které se zavděčí všem

Součástí nové kolekce 2018/2019 jsou čtyři kategorie ložního povlečení. V první z nich – DELUX collection najdete ložní bavlněné povlečení převážně zdobené dvou či tří barevnou vzorovanou kombinací. Druhá kategorie s názvem LUXURY collection zahrnuje saténové povlečení s okouzlujícími ornamenty, jehož základ opět tvoří dvě anebo tři barevné kombinace. Předposlední kategorií je opět bavlněné povlečení STANDARD collection, jehož součástí je povlečení s geometrickými útvary. Poslední kolekcí je ložní povlečení pro mladé, které potěší malé školáky i studenty. Tak co? Vyberete si?

Napsat komentář