Originální dekorace, kterou můžete mít také: Založení akvárka zvládne každý

Dobře vybavené a udržované akvárium plné exotických barevných tvorů dodá každému interiéru šmrnc a nádech originality. A třeba velké akvárium, které poslouží jako příčka rozdělující prostor? To zní jako z filmu, viďte? A věděli jste, že si takové akvárium zvládnete zařídit také?

Zařízení akvária zvládnete taky: Přesvědčte se!

Hledáte zajímavou dekoraci pro svůj domov? Nebo chcete mít doma živé tvory nenáročné na péči a čas? Ať tak či tak, akvárium je pro vás jako dělané. Stačí jen dodržet jednoduchý postup:

Tip: Na akvamex.cz najdete podrobný jak založit akvárium.

  • Ujasněte si, kam akvárium umístíte. Umístění je třeba znát předem nejen kvůli volbě velikosti a tvaru nádrže, ale také z důvodu, že již zprovozněné akvárium již není vhodné přemisťovat.
  • Určete velikost nádrže. Ta by měla odpovídat umístění akvária, ale především potřebám jeho budoucích obyvatel. Dodržte také zásadu, která říká, že šířka akvária by měla být větší než výška.

Tip: Pokud nenajdete v nabídce klasických akvárií to, které hledáte, můžete si nechat vyrobit akvárium na míru. Mrkněte třeba na akvamex.cz – tam najdete vše, co budete potřebovat.

  • Vyberte vybavení akvária. Pokud chcete mít v akváriu rostlinky, na dno použijte říční písek. Dekorační horniny jako žulu, čedič, křemenec nebo břidlici můžete použít dle libosti. Vápenec a opuky se ale používají především ke zvýšení pH.
  • Vybavte se správnou technikou. V akváriu je třeba udržovat správnou teplotu a světlo, takže se neobejdete bez osvětlení, topítka a filtru.
  • Zařízené akvárium je třeba nechat usadit několik dní či týdnů před tím, než do něj vpustíte rybičky. Ty můžete vybírat podle vzhledu, ale vždy se ve zverimexu poraďte, jaké mají rybičky požadavky na prostředí, teplotu a zda se budou mezi sebou dobře snášet.

Zprovoznění akvária není vůbec složité. Potřebujete jen chuť a trochu volného času. Již zprovozněné akvárium je téměř bezúdržbové a parádu vám bude dělat hodně dlouho. Jdeme na to?

Napsat komentář