Nové trendy ve výstavbě rodinných domů – zdvižně-posuvné dveře

V posledních letech lze jednoznačně sledovat na území České republiky vyšší míru nároků investorů na vlastní architektonickou podobu rodinného domu. Tyto nároky se již neorientují především na interiér, ale stále více i na exteriér.

Jednu z nejvýznamnějších rolí pak hrají okenní prvky, a to především jejich podoba a situování. Stále více se prosazují na jednu stranu jednoduché okenní prvky bez zdobných přídavků, na druhou stranu je žádaná čím dál větší variabilita barev či jiných povrchových úprav. Trendem jsou také velké prosklené plochy přinášející do prostoru více světla, opticky zvětšující prostor a navozující pocit kontaktu s venkovním prostorem. Veškeré výše uvedené požadavky musejí být v souladu s požadavkem investora na co nejnižší spotřebu energie.

Klasickým představitelem těchto trendů jsou čím dál více používané zdvižně-posuvné dveře (HS portál). Naprostou špičkou v této oblasti jsou HS portály GENEO od firmy REHAU.

Jaké jsou hlavní výhody

  • Výroba prvků až do výšky 2,7 m a celkové délky 10 m, a to díky fantastickým statickým vlastnostem profilů z materiálu RAU-FIPRO (PVC se skelnými vlákny).
  • Tichý chod a velice snadné a lehké ovládání.
  • Vynikající tepelně-izolační vlastnosti, HS portály GENEO splňují požadavky na pasivní dům (Uw = 0,67 W/m2K).
  • Individuální vzhled HS portálu GENEO dle Vaší představy – možnost profily polepovat fóliemi, lakovat nebo obložit hliníkovými krycími lištami.
  • Odolnost proti vloupání až do třídy RC2, zároveň i vynikající hlukový útlum až do Rw=42 dB.
  • Splňují požadavky na bezbariérový průchod dle evropských norem.

HS portály GENEO jsou k dispozici v následujících schématech.

Pro bližší informace kontaktujte firmu REHAU.

www.rehau.cz

Napsat komentář