Norman Foster Elegance na stole

V architektonických kruzích je Norman Foster známou veličinou. Tento slavný tvůrce stojí za kopulí berlínského Reichstagu, londýnským mrakodrapem Gherkin (nebo-li Okurka), Millenium Bridge nebo ikonickým zastřešením dvora Britského muzea v Londýně.

Od architektury si nyní Norman Foster odskočil k jinému typu designu a pro dánskou značku Stelton navrhnul snídaňovou kolekci nádobí. Nerezovou ocel s pozlacenými detaily, sklo a porcelán spojují v kolekci měkké siluety a elegantní křivky.

Jemné linie a minimalistický vzhled této kolekce zapadají do filozofického přístupu značky Stelton, která je známá důrazem na kvality skandinávského designu. Kromě šálků na espresso, skleniček, originálních pohárků na víno či talířů je v kolekci také karafa, termoska, ale též french press na kávu a na čaj. Nádobí se podobá malým sochařským dílům a díky jemné geometrii přitahuje pozornost k formě.

Pro dánskou značku Stelton není spolupráce s předními designéry novinkou. Důraz na propracovanou a vizuálně atraktivní formu přinesl značce řadu ocenění, mezi nimi například Red Dot Design Award.

Text Zuzana Langová foto Stelton

Napsat komentář