Nechte dům, aby se postaral o vás i vaše děti

Vařit, uklízet, starat se o děti. Činnosti, která každá maminka moc dobře zná a málokdy se od nich dokáže úplně odtrhnout. Najít si trochu času na sebe v tom velkém kolotoči domácnost vs. děti může být přímo nadlidský úkol, nemluvě o pracujících matkách, které musí ještě stihnout práci a vyzvednout děti z jeslí, ze školky, z kroužků apod. Jak stíhat péči o to vše a přitom si najít ještě chvilku pro sebe? „Vytížené matky si můžou chytrou elektroinstalací značně ulehčit práci,“ říká Andrea Miklová, která je maminkou a současně vytíženou manažerkou ve společnosti ELKO EP, která se zabývá vývojem a výrobou systému chytré elektroinstalace iNELS. A že těch způsobů, jak nové technologie maminkách pomůžou v péči o rodinu, je hned několik.

Šetřete čas
Chytrý dům vám ušetří čas strávený uklízením. Stále čekáte, kdy dopere prádlo, abyste ho mohla jít pověsit? Nečekejte. Pomocí jednoduché aplikace v telefonu si nastavíte, kdy chcete mít vše vyprané a podle vaší instrukce tak pračka sepne ve správný čas. Stejně tak můžete nastavit troubu, aby se předehřála, než dorazíte do kuchyně. Můžete začít vařit hned a neztrácet čas dalším čekáním.

Zažíváte ten každodenní stres – posbírat všechny děti do auta, zkontrolovat zda je vše vypnuté a při tom nepřijít pozdě do práce? Přestaňte se stresovat. Chytrá elektroinstalace vám přinese onen vytoužený klid, pouhým stisknutí jednoho tlačítka si celý dům zabezpečíte – vypnete všechny potřebné spotřebiče, stáhnete rolety a zhasnete. Nevěříte? Můžete dům zkontrolovat pomocí vašeho chytrého telefonu. Kromě toho, že ušetříte za energie, můžete si být jistá, že doma je všechno tak, jak má.

Buďte efektivní
Žehlíte a uklízíte, ale děti si vyžadují vaši pozornost? Proto zametat nebo vytírat s malým na zádech? To je ale přeci dost velká námaha a navíc práce zabere dvakrát tolik času. Nechte váš dům, aby vám pomohl. I ze sklepa můžete dětem pustit pohádku a v klidu se věnovat rozdělané práci. Malé neposedy alespoň na chvilku zabavíte, stihnete všechno dvakrát rychleji a pak se jim budete moct v klidu věnovat o to déle.

Noční hlídač
Bojí se vaše děti tmy? Nastavte jim světlo na usínání. S chytrou elektroinstalací můžete nastavit míru osvětlení pokoje a čas, kdy má svítit. Stačí do půlnoci? Nebo raději celou noc? A co když bude malý potřebovat napít nebo na toaletu? Dítě se bojí jít samo po tmě a vy se bojíte, aby v noci nespadlo ze schodů? Chytrá elektroinstalace sama rozsvítí, pokud zaznamená pohyb v místnosti.
Ale nejen večery, i ráno umí elektroinstalace zpříjemnit. Dokáže spustit topení tak, abyste vy i vaše děti vstávali do vyhřáté místnosti. Chytrý dům vám ráno automaticky roztáhne žaluzie a večer je podle venkovního světla ve správný čas zatáhne. Nemusíte se o nic starat.

Více informací o systému iNELS najdete na https://www.facebook.com/iNELSJednouNohouDoma nebo na www.inels.cz
 

Napsat komentář