Nanotechnologie mění pravidla impregnace většiny materiálů

Nanotechnologie je dílem moderního světa vědy a techniky a přináší revoluci do každodenního lidského života. Její podstatou je manipulace s atomy, která má za výsledek vznik jedinečných látek a materiálů. Ty díky úpravě složení fungují jako miniatruní roboti a mohou výrazně usnadnit lidské žití. V současné době se nanotechnologie uplatňuje nejvíce v oblasti impregnace povrchů a nabízí tak možnost, jak udržet objekty dokonalé čisté a pozor dokáže, aby se povrchy čistily vlastně sami!

Funguje na principu lotosového květu

Nanotechnologie a její účinnost vychází z přírody. Inspirací byl pro vědce lotosový květ. Ne pro jeho krásu, ale pro jeho unikátní vlastnosti. Lotosové květy totiž vyrůstají z bahna a i když jsou vystavovány různým druhům znečistění, zůstávají vždy dokonale čisté. Vědci odhalili, že se tak děje díky výskytu vysokého množství malých hrbolků na povrchu květu. Díky nim má rostlina samočisticí efekt a právě tento princip je základem nanotechnologie.

Dokonalá čistota pro všechny druhy povrchů

Na základě dlouhodobého výzkumu se podařilo zdánlivě nemožné – byly vytvořeny látky se stejnými vlastnosti jako má povrch lotosového květu. Na svět tak přišly pomocníci, kteří dokáží ochránit všechny povrchy, dokonale je vyčistit a ještě je „donutit“ aby udržovaly sami sebe čisté. Látky vytvářejí na povrchu věcí jemný film, čímž je každý povrch dokonale chráněn proti vodě, nečistotám, mastnotám i vodnímu kameni.

Výhody může využít každý

Účinné čistící látky vyrábí firma NanoConcept  a jsou dostupné pro každého. Nanotechnologii je možné použít k impregnaci textilu, kůže, skla, keramiky, dřeva, betonu, dlažby, kamene, jako ochranu na skla automobilů či pro ochranu ráfků, i pro impregnaci kovových nerezových ploch. Je možné vybírat z řady různých přípravků.

 

Napsat komentář