Moderní ložnice využívá moderní materiály

Zařídit ložnici tak, aby odpovídala moderním trendům bydlení, není zase tak složité. Stačí se zaměřit na správné využití barev a samozřejmě také materiálů. Moderní ložnice je místností zařízenou účelně, jednoduše a vkusně.

Základem ložnice je nejenom barva na stěnách, která by měla odrážet odpočinkovou atmosféru, ale také nábytek. Moderní ložnice by neměla působit příliš roztříštěným dojmem. Naopak. Minimalismus a jednoduchost jsou klíčovými vlastnostmi ložnice odpovídající aktuálním nárokům na bydlení. Znamená to především sjednocenost jednotlivých kusů nábytku. Ty tam jsou doby, kdy ložnice zařizovala postupně jednotlivými nábytkovými komponenty. V současné době nepůsobí příliš dobře, pokud jsou šatní skříně jiného dekoru, než postel, která je jiná, než noční stolek, který je ještě doplněn zcela jinou šuplíkovou komodou.

V zařízení ložnice se proto mnohem lépe uplatňují moderní ložnicové sestavy, které zajišťují kompletní nábytek do ložnice v jednom tónu.

Ložnice by také měla splňovat určité zdravotní standardy, které rovněž výrazně stouply. Kvalitní matrace by již měla být samozřejmostí, stejně jako samotné materiály použité pro výrobu nábytku. Kvalitu pak kontrolují evropské normy. Pokud ložnice tyto normy splňuje, znamená to, že si můžete být jisti její nezávadností a vysokou kvalitou provedení. U potahových látek je pak velký důraz kladen na odolnost a kvalitu zpracování, které by měly zajišťovat dlouhou životnost a snadnou údržbu z něj vyrobených kusů nábytku. V moderní ložnici by neměla chybět především pohodlně zpracovaná postel splňující vysoké zdravotní nároky, prostorná šatní skříň, noční stolky, které by měly být na dosah od postele a decentně osvětleny s ovládáním světla rovněž bez nutnosti vstávání z postele, což je otázka ergonomičnosti provedení ložnice, a také komody prádelníkového typu na uložení prádla. Pakliže je tímto způsobem ložnice zařízena, měla by být také dobře rozvržena, což je ale otázka prostorových možností a přání jednotlivců, kteří v ní budou trávit čas.
 

Napsat komentář