Moderní krbová kamna pro ideální bydlení

Moderní krbová kamna nabízejí víc než jen krásný design a příjemné zážitky z plamenů v obýváku. Trendem posledních let je i velmi efektivní hospodaření s energií. Stejně dobře zvládnou vytápění jedné či dvou místností i celého domu. Stačí si jen vybrat krbová kamna s výměníkem a napojit ho na stávající systém ústředního topení. 

Mít v obýváku krbová kamna s otevřeným pohledem na oheň je velmi působivé. Ucelenou nabídku krbových a kachlových kamen má ve svých 55 prodejních centrech například Mountfield. Na všechny dává unikátní záruku 7 let.

Asi nepodstatnějším důvod proč si krbová kamna nebo kachlová kamna pořídit je ekonomický. Palivové dřevo je stále bezkonkurenčně nejlevnějším druhem paliva a při jeho používání se při srovnání s elektřinou nebo plynem dají za topnou sezonu ušetřit desetitisíce. 

Krbová kamna jsou ideální pro kvalitní a úsporné vytápění nejen v chatách a chalupách, ale i rodinných domcích. Potřebujete jen pevnou a nehořlavou podlahovou krytinu a přístup ke komínu. Na výběr jsou jak krbová kamna, které je možné postavit jak ke zdi, tak i do rohu a volit můžete i krbová kamna s výměníkem. Pro nekonvenční interiéry pak poslouží designová krbová kamna, která mohou být volně v prostoru a tvořit tak dominantu místnosti. Natáčením do různých stran měníte charakter místnosti a vytváří tak romantická zákoutí.

Krbová kamna vytopí byt i celý dům
Výhodou je, že krbová kamna mohou být stejně dobře hlavním zdrojem tepla po celou topnou sezónu, jako poslouží pro příležitostné vytápění. Zkombinovat je můžete i s dalším zdrojem tepla. Jako alternativa k hlavnímu vytápění, například místo starých kotlů, jsou ideální krbová kamna s výměníkem. Bez velkých obtíží můžete krbová kamna napojit na stávající systém ústředního topení, tedy rozvod radiátorů a vytápět celý dům. Jejich výhřevnost ovšem může být ještě lepší, a to pokud zvolíte krbová kamna s takzvaným terciárním spalováním. Předehřátý vzduch je v nich pomocí speciálních rozvodů veden zpět do spalovacího prostoru, což přispívá k lepšímu spalování. Laicky řečeno pak krbová kamna více hřejí při mnohem menší spotřebě paliva. Omezeni při topení nejste jen dřevem. Možné je i topení ekobriketami nebo uhelnými briketami.

Zatopte v nízkoenergetickém domě
Zajímavou zprávou je, že se na trhu objevila i krbová kamna pro moderní nízkoenergetické domy.„ K jejich vytápění už dnes nepotřebujete mít krbová kamna s vyšším výkonem. Zvládají to i modely s výkonem jen 2 kW,“ říká František Turek z Mountfieldu.  „Je to díky tomu, že tento druh krbových kamen převádí velkou část tepelného výkonu do vody ve výměníku. Krbová kamna vytápějí další prostory, a nestane se vám u nich, že by se pokoj, kde jsou umístěna, přehříval, „ dodává zástupce Mountfieldu.

 

Napsat komentář