Mistři květin v interiérech

Floristika není profese jako každá jiná. Je to něco jako malířství, sochařství nebo jiný umělecký směr, který vyžaduje invenci a talent. Dobrý florista pracuje s rostlinami, vytváří z nich nové celky pro výzdobu interiérů a exteriérů a neobejde se bez důkladné znalosti zákonů estetiky a floristiky.

Floristické aranžmá a vazby jsou prováděny převážně z přírodních materiálů. Živé rostliny či květiny mají velmi pozitivní vliv na psychiku člověka, přispívají ke vzájemné pohodě mezi lidmi. Zútulní se jimi celý prostor, kde se člověk během dne pohybuje.

Jemné ruce
Materiálem jsou květiny, takže to chce citlivé ruce, cit pro barvy a vůbec velice jemný přístup k práci. Řeklo by se, že je to typicky ženská profese, ale i tady se trend pomalu mění a abonenti floristického umění se už nacházejí i mezi muži, a dokonce velmi mladými. Jedním z nich je i Jaromír Kokeš z firmy Art Florist, který je odborníkem na slovo vzatým. Je předním českým floristou, kterého odborné znalosti, neobyčejný umělecký talent a smysl pro dokonalost přivedly již v době studií mezi nejúspěšnější profesionály v oboru floristiky a dekorací interiérů. V roce 2001-2005 absolvoval zahradnickou školu v Mělníku, kterou velmi úspěšně reprezentoval na mnoha výstavách a soutěžích a za své návrhy a realizace výstavních expozic získal ta nejvyšší ocenění. Své profesní dovednosti zdokonalil i studiem v zahraničí, v roce 2001 získal certifikát na 1. holandské floristické škole a několik seminářů absolvoval v německé Blumenschulle im Wasserschloss. Po dvouleté vlastní tvorbě a pohybu v praktickém životě se rozhodl pro další krok, rozsáhlý projekt, který může kvalitně zvládnout pouze „mistr florista“. V září tohoto roku se totiž stal spoluzakladatelem nové společnosti Art Florist s.r.o., firmy s komplexním záběrem ve floristickém oboru.

Přichází Art Florist
K tomu, aby byl člověk špičkovým floristou samozřejmě potřebuje ovládat celou řadu technik a postupů. Navíc je třeba být dostatečně kreativní a hledat a nacházet neustále nějakou novou inspiraci. Firma Art Florist nabízí kompletní služby na květinovou výzdobu z řezaných, hrnkových, umělých i suchých rostlin, ale také individuální poradenství a konzultace o interiérových dekoracích. Z nabídky si vybere široká veřejnost, naopak limitovaná edice dekorací je zde pro ty, kteří hledají opravdovou originalitu. Na místě je i začínající spolupráce se svatebními salóny, prodejci luxusního nábytku, marketingovými agenturami a ještě letos se bude firma moci opřít i o vlastní rozsáhlý e-shop s rozvozem kytic a dárkových košů ke klientovi.

(red)

Napsat komentář