Minerální foukaná izolace – pojem, který se rychle vžil do povědomí majitelů rodinných i komerčníc

Víme, že ceny energií neustále rostou a proto hledáme úsporné opatření, jak ušetřit. Nejjednodušší, nejrychlejší a cenově dostupné řešení  je zateplení půdních prostor minerální foukanou izolací.Tento typ izolace nepostrádá nic z výhod klasických izolačních materiálů.  

Minerální vlákna jsou nehořlavá a ohnivzdorná. Kromě svých dobrých tepelněizolačních vlastností (lambda 0,040) také dobře izoluje proti hluku, vrstva z minerálních vláken  minimálně  sléhává (max 1%) a je tvarově stálá. Vlákna jsou hydrofobizačně ošetřena – což znamená, že pokud se izolace dostane do kontaktu s  vlhkostí nedojde k její poškození a po vyschnutí neztrácí žádnou ze svých vlastností. Můžeme říci, že je také biologicky netečná – nepodporuje růst hub, plísní ani bakterií a odpuzuje hlodavce. Z hlediska zateplování půdních prostor je výjimečná svojí lehkostí – 45 kg/m3, čímž nezatěžuje konstrukci a proto je vhodná i pro rekonstrukci starších a historických budov. Naprostou samozřejmostí je její certifikace.

Výhody technologie foukané izolace a průběh zateplení
Největší výhodou  zateplení je  jednoduchá a rychlá aplikace, která umožňuje několik způsobů zateplení. Foukání na volnou plochu pro zateplení  nepochůzných půd, klenby, zavěšené sádrokartonové stropy a těžko přístupné nízké pultové střechy.
Nebo foukání do dutin, které se využívá k izolaci dutých trámových stropů, podlah či jiných dutých konstrukcí.

Jedná se o bezodpadovou technologii – zákazník zaplatí pouze za vyfoukaný materiál.  Zákazníkovi odpadne nákup, doprava, skladování, přemisťování a vynášení izolačních materiálů na půdu.

Závěrem můžeme říci jediné – pokud potřebujete zabránit úniku tepla z Vašeho rodinného domu či jiného objektu, přináší zateplení stropu největší efekt a tím pádem i nejkratší návratnost vložených prostředků ve srovnání s jinými zateplovacími metodami.

IZOPOL – Daniel Čáslavský
Nad Háječkem 1126
588 13 Polná

Tel. +420 567 212 836
Mob. +420 723 657 112

www.tepelneizolace.eu
email: tepelneizolace@seznam.cz

 

Napsat komentář