Mediterran – výrobce betonových střešních krytin

Výroba střešních systémů má ve firměMediterran dlouholetou tradici, která sahá až do roku 1920. Zakladatel Kálmán Mészáros jako první z generace začal s manuální výrobou betonových výrobků v obci Neded na Slovensku. Ještě i v současnosti v této oblasti nacházíme střechy pokryté 80-90letou tzv. „mészárosovskou“ taškou.

Výroba se postupně přesunula do Maďarska, kde má nyní společnost Mediterran dva moderní závody ve městě Bóly na jihu a ve městě Kunszentmiklós v centrální části Maďarska.
V roce 2000 založená firma Mediterran začala poloautomatizovanou technologii vyrábět tašku pod názvem „Mediterran 15“, která se brzy začala těšit velkému zájmu zákazníků.
Rok 2004 přinesl nový tvar, novou technologii. V roce 2004 se naskytla příležitost uvést na trh nový tvar Danubia®. Výroba probíhá na plně automatizované lince, splňující vysoké nároky na kvalitu a umožňující rozšíření kapacity. Nabízená škála barev se skládá z cihlově červené, višňově červené, hnědé i antracitové barvy.

Převládající západoevropské trendy a charakteristiky začala postupně a ve stále větším rozsahu nahrazovat řešení charakteristická pro středozemní oblast. Kroky, které společnost podstoupila v oblasti svého rozvoje v roce 2004, byla reakcí na narůstající poptávku po formálních a barevných řešeních ve smyslu tohoto sílícího trendu. Výsledkem bylo uvedení nového výrobku s odlišnou barevností i tvarem – Coppo®. Taška Coppo® má dvě linie produktů. K antické linii patří barvy terracotta a antická červená s vícevrstvovou povrchovou úpravou a druhou linií jsou typy Ferrara a Venezia se speciální rozptýlenou povrchovou úpravou. Tato řada výrobků je nejen vysoce specifická, ale zároveň umožňuje i uspokojení požadavků domácích stavitelů v oblasti nových trendů za přijatelnou cenu, se záručními podmínkami a při možnosti nabídnutí kvalitních služeb zákazníkům. Společnost Mediterran téhož roku rozšířila nabídku s nově vytvořenou linií Rundo®. Taška Rundo® svým technickým řešením představuje obraz moderní estetické krytiny, která je vhodná i pro krytí klasických objektů. Nabízíme ji v barvách cihlově červená, višňově červená a antická červená.

Vlnitá taška Standard® se dostala do oběhu v roce 2005. Tato taška má úplně stejné rozměry jako tašky Danubia® a Coppo®. Na výběr je v barvě červené a hnědé. Díky příznivému profilu se nám podařilo snížit hmotnost střešního systému na 1 m2. Vhodný odvod deště je zabezpečený kvalitním povrchem. Díky malé zastíněné ploše je zabezpečeno i rychlé tání sněhu. Boční spojení tašek se uskutečňuje dvojitou vodní drážkou.

Od roku 2007 působí na českém trhu společnost Mediterran CZ, která má výhradní zastoupení pro Českou republiku. Za krátkou dobu své existence již tvoří zajímavou část trhu v oblasti prodeje betonových tašek a doplňků v České republice.

Ve stejném roce také dozrál čas na zavedení nové generace střešního systému. Taška Zenit® jednoduchým pravidelným obdélníkovým tvarem a přepracovaným homogenním povrchem představuje nový proud a směrování v současném, tradičním světě střešních krytin. Také nabídka barev – cihlově červená, carbon, antická červená – zvyšují atraktivnost této krytiny.
V roce 2009 nastává inovace ve zlepšení povrchové úpravy našich tašek pod názvem „colorsystém“, kdy k dvojitému akrylátovému nástřiku přibývá další speciální vrstva, která chrání jak tašku samotnou (povrchová vrstva je tvrdší a odolnější proti opotřebení, lépe utěsňuje póry a tím zároveň usnadňuje odtok vody z tašky), tak hlavně lépe chrání barvu tašky (díky povrchové úpravě taška lépe odolává UV záření a tím nedochází k jejímu vyblednutí, má intenzivnější lesk). Tuto povrchovou úpravu najdete u tašek řady Danubia, Rundo a Coppo.

Současně v tomto roce přichází na trh nová taška řady Standard s názvem Vlčanka (ve skořicové barvě). Touto taškou jsme reagovali na poptávku zákazníků po kvalitní tašce za velmi výhodnou cenu.

Naprostým unikátem je typ Zenit® břidlice, jenž byl uveden na trh v roce 2010. Svým reliéfním povrchem připomíná přírodní břidlici a vytváří tak neotřelou a luxusní podívanou. Střecha pokrytá taškou Zenit® je důkazem kvality bez kompromisů. Tato masivní taška se vyrábí z barevného betonu se speciální povrchovou úpravou, která garantuje dlouhodobé homogenní zbarvení a tón tašky. Střecha Zenit® je alternativou k dosavadním tradičním a obvykle používaným střešním krytinám pro všechny ty, kteří se rozhodnou svoji osobnost prezentovat i prostřednictvím originálního domu a střechy. Toto zastřešení odráží jistotu, preciznost i dynamiku současného moderního světa.

V roce 2010 byly na trh uvedeny hned tři novinky. První byl již dříve zmiňovaný Zenit břidlice. Odstín tašky Coppo – Modena – se stal druhou novinkou tohoto roku. Modena svými barevnými odstíny a tóny připomíná slunečné pláže jižní Evropy. Poslední novinkou se stala povrchová úprava EVO, kterou dodáváme u tří typů tašek – Danubia EVO, Rundo EVO a Zenit. Tato povrchová úprava se vyznačuje vysokým leskem , velmi hladkým a tvrdým povrchem, který ještě lépe odolává přírodním vlivům. Danubii EVO nabízíme v barvách: cihlově červená, višňově červená, hnědá i carbon. U Runda EVO lze volit mezi cihlově červenou, višňově červenou a hnědou.

V roce 2012 byla ukončena výroba tašek Standard v červené a hnědé barvě. Z této řady tedy zůstává pouze Vlčanka.

Ke konci roku 2012 jsme uvedli na trh novou barvu řady Zenit. Jedná se o barvu „grafit“, která skvěle doplňuje tmavé odstíny této tašky. Její šedočerný odstín evokuje příjemně strávené chvilky při teplém světle svíček za soumraku podzimního dne..
Rok 2013 začal ve znamení změny, ke které dochází u tašek Danubia EVO a Rundo EVO. Jedná se o změnu intenzity barvy u odstínů cihlově červené, višňově červené a hnědé. Tyto odstíny jsou nyní sytější a intenzivnější. K této změně dochází v důsledku rozsáhlého průzkumu mezi našimi zákazníky.

Střešní krytiny Mediterran
Mediterran nabízí pět základních typů střešní krytiny Mediterran. Jsou to střešní krytina Standard Vlčanka, Danubia (EVO), Coppo, Rundo (EVO) a Zenit. Kvalita střešní krytiny splňuje technické normy STN EN 490.

Nabídka betonových střešních krytin
Všechny tašky jsou barvené přidáním oxidové barvy do základního materiálu. Na povrchu tašek se nachází homogenní ochranná vrstva, která se svojí barvou neliší od barvy základního materiálu. Tato ochranná vrstva způsobuje vodoneprostupnost tašek, což zabrání tomu, aby na konstrukci škodlivě působily cykly „zmrznutí a tání“. Také se tím značně prodlouží životnost; samozřejmě po dobu uskladnění a pokrývání je nutno dbát na vhodnou ochranu betonových tašek. Z toho vyplývají nejen konstrukční, ale i estetické výhody, protože pravděpodobnost uchycení mechu a jiných rostlin je na nenarušeném povrchu mnohem menší. Tato vrstva vzdoruje i škodlivým účinkům smogu v městech se znečistěným ovzduším. Rovnoměrným opotřebováním ochranné vrstvy se barva střechy nezmění, protože je materiál v celém svém průřezu barevný.

Všechny naše tašky jsou také opatřeny dvojitým akrylátovým nástřikem. Řady Danubia, Coppo a Rundo mají navíc povrch ošetřen colorsystémem. Řady Danubia EVO, Rundo EVO a Zenit jsou dodávány s povrchovou úpravou EVO. Barvy a tvary u jednotlivých řad tašek zaručují, že si každý zákazník najde typ tašky a barvu, která jemu vyhovuje. Nabízíme také veškeré příslušenství nutné pro správně zhotovenou střechu.

Nyní uvádíme některé z nesporných výhod vztahující se k taškám a službám od společnosti Mediterran:

  • Záruka 30 let – na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost
  • Záruka 15 let – při použití kovového a plastového příslušenství Mediterran
  • Doprava zdarma po celé ČR
  • Palety – jsou započítány v ceně zboží, odpadá tedy složité vracení dodavateli a tím i zvyšování nákladů
  • ZDARMA výpočet spotřeby tašek na základě stavebních výkresů. K výpočtům je potřebné zaslat okótovaný -půdorys střechy nebo krovu, řezy střechy, pohledy střechy, řez sklonu střechy, pohled, výšku okapu a vrcholu střechy do společnosti Mediterran CZ.

Další informace naleznete na webových stránkách www.mediterrancz.cz.
 

Napsat komentář