MAXECO – komfortní vytápění

Kompletní vytápěcí systém zabere v podlaze, stěně nebo stropu jen zanedbatelně místa. Instalované topné fólie jsou neviditelné, a tedy ani nenarušují vzhled místnosti. 

Originální topné fólie MAXECO lze použít takřka kdekoliv – v rodinném domě či bytě, v obchodních nebo průmyslových prostorách, dokonce se hodí i pro vyhřívání terárií nebo chov užitkových zvířat. Tloušťka systému obnáší pouhých 6 mm, není tedy problém ani instalace při rekonstrukci. Systém nemá téměř žádné součástky kromě čidel a termostatů, a pokud je řízen přes chytrou domácnost, postačí pouze v rozvaděči řídicí jednotka. To znamená, že v budoucnu nehrozí žádná údržba ani revize.

V čem jsou topné fólie jiné? Většina klasických topných soustav využívá fyzikální jev nazývaný konvekce, který označuje proudění tepla prostřednictvím kapaliny nebo vzduchu. Při konvekci dochází ke ztrátám a zpoždění. Topné fólie konvekci nevyužívají. Předávají energii IR zářením, sáláním. U tohoto fyzikálního jevu dopadá energie na předmět, který je ohříván okamžitě, bez časového prodlení a se zanedbatelnými ztrátami. Dochází k rychlému náběhu pocitu tepla a šetření spotřeby energie. Probíhá také vysoušení vlhkosti, což mimo jiné zabrání tvorbě plísní a bakterií, s tím samozřejmě přichází i lepší kvalita vzduchu.

Výhodu fólií MAXECO v první řadě představují nízké pořizovací a provozní náklady, což při rostoucích cenách energie jistě zaujme. Uživatelé ocení i rychlou montáž, která nijak nezbrzdí výstavbu či rekonstrukci prostor, tu ale smějí provádět pouze certifikovaní montéři, vyškolení společností Maxeco.

Fólie přijdou vhod nejen tehdy, když vás opustí starý topný systém, ale i když si prostě jenom chcete zjednodušit život a už vás nebaví běhat kolem kotle, platit údržbu a využívat stávající zdroj topení na pouhých 50 %. Jako uživatelé oceníte i maximální komfort, respektive rychlý náběh, kdy tepelnou pohodu pocítíte zhruba do patnácti minut.

Systém nepotřebuje žádnou údržbu a bezchybně pracuje, v Jižní Koreji, odkud pochází, se vyrábí už více jak 40 let, také proto na něj Maxeco poskytuje záruku 15 let. Dá se říci, že jeho životnost je srovnatelná s měděnými dráty v elektroinstalaci domu.

Více informací o topném systému najdete na internetové adrese maxeco.info.

Topná fólie

Napsat komentář