Luxusní povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer

Výsledky nejnovějších vědeckých studií tvrdí, že kvalitní spánek prodlužuje život a podporuje kreativitu. Jenže co dělat, když se vám např. vaše pracovní vypětí neumožňuje luxus 8 hodinového spánku? Tou nejjednodušší změnou, kterou můžete zlepšit kvalitu spánku, je změna matrace, roštu, ale důležitou roli hraje také správný výběr povlečení. A i když dnešní trh nabízí velký výběr materiálů, ložnímu prádlu stále panuje bavlna. Bavlněné povlečení od značek Stella Ateliers a Bauer se vyrábí z ušlechtilých přírodních materiálů, a proto má na noční odpočinek doslova blahodárný efekt.

Typy bavlněného povlečení – jak se v nich vyznat?

Luxusní bavlněné povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer můžete vybírat nejen podle kolekcí, ale hlavně podle materiálů a jejich následných zušlechťovacích úprav. Bavlněné povlečení totiž existuje v mnoha variantách, takže uspokojí i velmi náročné nocležníky. Povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer je vyráběno pouze z pravé egyptské bavlny té nejvyšší kvality. Dlouhovlákenná ručně sbíraná bavlna se dále zpracovává do saténových a damaškových tkanin a Jersey-ových pletenin. Některé tkaniny a pleteniny dále procházejí pod přísnou kontrolou speciálním zušlechťovacím procesem, který dodá těmto materiálům vyšší pevnost, afinitu k barvivům, příjemnější omak a lesk podobný hedvábí. A z jakých materiálů a rozměrů můžeme vybírat? Luxusní bavlněné povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer padne každé peřině, ať už klasické nebo prodloužené. Rozměrová škála je nepřeberná: 135 x 200, 135 x 220, 140 x 200, 140 x 220, 200 x 200, 200 x 220, 240 x 200 i 240 x 220 cm. Pro lepší orientaci v materiálech uvádíme detailní přehled.

Satén – lesklá měkkost

Satén poznáte na první pohled podle pověstného lesku. Jedná se o luxusně jemný materiál, který v létě chladí a v zimě hřeje, což je u povlečení mimořádně žádoucí. Satény se dále dělí podle způsobu zpracování příze na Mako satén, bavlněný satén, jednobarevný Mako satén UNI a švýcarský Premium satén.

 • Mako-satén je pojem, kterým se označuje způsob zpracování příze (hustá bavlnářská tkanina malé hmotnosti, tkaná v atlasové vazbě), v níž se využívá dlouhovláknité egyptské bavlny. Ta je už sama o sobě synonymem přepychu. Mako satén se vyznačuje hladkým lesklým povrchem.
 • Bavlněný satén vyniká vysokou životností, nestudí, neklouže a zároveň díky termoregulačním vlastnostem zvyšuje komfort spánku.
 • Jednobarevný Mako-satén UNI se vyrábí z té nejjemnější příze a patří k oblíbené volbě bytových návrhářů a designérů. K dispozici je v nekonečné paletě barev, takže se jistě najde vhodný odstín i pro vaši ložnici.
 • Švýcarský Premium satén je “Rolls Roycem” ve světě povlečení. Pokud hledáte skutečně prémiovou kvalitu ložního prádla, nemůže to být nic jiného. Na výrobu se používá ta nejlepší česaná egyptská bavlna a výsledkem je bezkonkurenčně jemný povrch, který navíc odvádí přebytečné vlhko. Pozor – spánek v tomto povlečení je vysoce návykový!

Jersey – nechte se hýčkat

Povlečení z materiálu Jersey se vyrábí z lehké až středně těžké pleteniny. Jersey vyniká svou měkkostí a elasticitou, takže se uplatní i jako prostěradlo. Podle zpracování příze se dále dělí na Mako Jersey a bavlněný Jersey.

 • Mako Jersey si vás získá už na první dotek. Až pocítíte tu jemnost, okamžitě se jí budete chtít obklopit. Navíc si Mako Jersey zachovává svůj exkluzivní vzhled i po mnoha letech používání a praní a stále bude vypadat jako nové. Není nutné jej žehlit, takže šetří čas i energii.
 • Bavlněné povlečení v Jersey úpravě je v podstatě oboulícní úplet, který vás potěší elasticitou a také termoregulačními vlastnostmi. Spánek v tomto povlečení je vysoce komfortní bez ohledu na okolní teplotu. Pro snadnou manipulaci (zapínání na zip) a údržbu (praní v pračce, sušení v sušičce) jej doporučujeme jako ideální povlečení pro celou rodinu.

Damašek – vstupte do ráje odpočinku

Damaškové povlečení také spadá do skupiny nadstandardně luxusního povlečení, které okamžitě zaujme příjemným omakem a elegantním vzhledem. Velmi typické jsou pro něj vytkané žakárové dezény a vysoce kvalitní příze. Zákazníci tedy získají povlečení, které je bude těšit dlouhé roky. Damaškové materiály se rovněž dále dělí podle způsobu zpracování příze na: Mako Damašek a Mako Brokát Damašek.

 • Mako Damašek se vyrábí z ručně sbírané bavlny a podobně exkluzivní poctivost ho provází i během výroby. Mako Damašek nejen skvěle vypadá a jemně hladí, ale také reguluje teplotu, takže vás během spánku nic neruší.
 • Mako Brokát Damašek je vyroben z kombinace 3 exkluzivně jemných materiálů a jejich spojením vzniká pěti hvězdičkové povlečení pro výjimečné okamžiky.

Jak pečovat o luxusní povlečení

 • Povlečení od Stella Ateliers a Curt Bauer není náročné na údržbu, avšak vždy věnujte pozornost instrukcím na cedulce.
 • Povlečení před vypráním otočte naruby, ochráníte ho tak před negativními vlivy.
 • Bavlněné povlečení perte na 60o, bavlněný satén a damašek spíše jen na 40o v přípravku na barevné prádlo nebo ve speciálním pracím prostředku.
 • Během praní by mohlo dojít k poškození jezdce zipu – proto zipy před praním vždy zapněte.

Napsat komentář