Lícové zdivo – populární nejen v Itálii a Německu

Lícové cihly či cihlové pásky si získávají stále větší popularitu mezi zákazníky na tuzemském trhu. A právem. Jedná se o bezúdržbový výrobek z přírodního materiálu, nabízený v široké škále barev a povrchů s nezaměnitelným a nepřehlédnutelným designem.

K jeho velkým výhodám patří rovněž mrazuvzdornost a paropropustnost. Nad to vyniká samočistící schopností a odolností proti povětrnostním vlivům.

Nejprodávanějším druhem lícového zdiva jsou cihly rustikální. Rodinná firma Sant Anselmo, kterou v ČR zastupuje firma Brick & Cotto experts s.r.o., je jediným výrobcem rustikální cihly v evropském formátu v Itálii. Jedná se rovněž o firmu, která vyrábí více cihel než všichni ostatní výrobci dohromady a celý sortiment vyváží do celého světa, především pak do Ruska, Japonska, Egypta či dalších světových států.

Rustikální cihla se vyrábí ražením a její nasákavost dosahuje 8% – 20%. Jak z rustikálních, tak i dalších typů lícových cihel řeže Brick & Cotto experts také cihlové pásky na obklad (fasád, zídek, krbů ad.) i cihlové rohy. Momentálně je v portfoliu firmy nabízeno více jak 50 druhů rustikálních cihel v euroformátu. Cihlové pásky a rohy se řežou přímo zde v ČR. Dodat proto lze jak cihly tak i pásky ve stejné šarži a barvě.

Klasická cihla je opět vyráběna ražením, liší se od cihly rustikální povrchem, který je hladký pískový. Nasákavost je totožná, tj. 8-20%. Využít se však dají i jako ekologická alternativa zámkové dlažby, tj. na pokládku do štěrku. V tom případě se nasákavost výrobku pohybuje kolem 5% a rozměr je 250 x 120 x 55 mm. Nabízeno je v současné chvíli 6 druhů klasické cihly v tomto formátu a k cihlám se dle přání řežou také cihlové pásky a cihlové rohy.

Poslední typ lícového zdiva, cihla klinker, se liší způsobem výroby. Vyrábí se tažením a běžně jsou v nabídce cihly ve formátu 240 mm x 115 mm x 71 mm, nicméně prodejce vyjde vstříc i zájemcům o jiný formát. Lícové cihly klinker se nejčastěji používají na fasády, ploty, zídky, komíny, ale své využití naleznou i v interiéru, např. na krby.

foto: Brick & Cotto experts s.r.o


Napsat komentář