Lehkost křivek s okřídleným B

Nejedna světově proslulá automobilová značka využívá dovedností svých designérů a věnuje se také výrobě luxusního nábytku. Kolekce Bentley Home patří k těm nejzdařilejším, dokonale vystihuje eleganci a lehkost křivek automobilů, ozdobených okřídleným B.

Automobily Bentley poznáte na ulici na první pohled. Svým aristokratickým vzhledem vzbuzovaly pozornost od samého počátku, kdy byla jejich výroba zahájena. Oslovily například spisovatele Iana Fleminga. V jeho knihách se ve voze Bentley prohání samotný James Bond, aby ho posléze ve filmu nahradil dalším z britských elegánů, vozem Aston Martin.

Slavná britská značka pod názvem Bentley Home Collection produkuje také nábytek a domácí doplňky. Její kolekce se nese v duchu nejlepších tradic původního řemesla a výběru materiálů, které jsou pro vnitřní ztvárnění těchto ikonických automobilů charakteristické. Ručně vyráběné nábytkové modely jsou výsledkem spolupráce designérů, pracujících pro značku Bentley a Club House Italia, jednoho z předních evropských výrobců luxusního vybavení interiérů. Elegantní kolekce, charakteristická použitím kůže, dýh, kovu a skla, odráží hodnoty tradiční značky.


Při výrobě nábytku jsou fajnšmekry oceňované, ba zbožňované siluety karoserie a interiéru překládány do nového designového jazyka, jenž zároveň ctí kreativitu autorů originálního vzhledu slavných vozů. Křesla a pohovky vynikají perfektně zpracovaným čalouněním v jemných odstínech a ručně šitými detaily. Specialitou edice je vyšité okřídlené B, logo značky Bentley, představující symbol funkčnosti a estetické dokonalosti. Reinterpretace automobilového designu v plné síle vynikne v prostředí, představujícím novou dimenzi současného luxusu a vytříbeného stylu.


Bentley patří mezi nejelegantnější automobily na světě. S jejich výrobou začal v roce 1919 Walter Owen Bentley, známý výrobce leteckých motorů. O skvělou pověst a šíření slávy výkonných vozů se starali bohatí Britové, takzvaní Bentley Boys. Jeden z nich, dědic diamantových dolů Woolf Barnato, se s upraveným typem 6.5 L zúčastnil závodu Le Train Bleu, který vedl z Cannes do Calais, při němž závodníci dále museli na trajektu přeplout do Doveru a následně dojet do Londýna. Barnato toto prestižní klání vyhrál a jeho speciálně upravenému vozu 6. 5 L se začalo říkat Blue Train Bentley. Slavná éra vozů Bentley se datuje do let 1927 – 1930, kdy zaznamenaly čtyři po sobě jdoucí vítězství v závodě 24 hodin Le Mans. Půvabná karoserie, která činí současný automobil Bentley výjimečným, je odvozena od nejdůležitějšího modelu Bentley Continental, který se objevuje v různých podobách už od roku 1952. Jedním z posledních modelů je Continental GT Convertible, s karoserií Mulliner a interiérem inspirovaným luxusními motorovými jachtami.

text: Alena Kodlová, foto: Luxury Living Group

Napsat komentář