LED bodovky: Osvětlujeme koupelnu i kuchyň

Bodová světla neboli bodovky jsou univerzálním pomocníkem do interiéru – jsou nejen stylovým designovým prvkem, ale zejména efektivním zdrojem světla do koupelny, kuchyně nebo do kteréhokoliv podhledu a sníženého stropu. Jaké jsou jejich možnosti a kam se vůbec hodí?

Bodovky navodí atmosféru a styl
LED bodovky dokáží dodat interiéru styl. Vychází z úspěchu LED žárovek, které se na trhu staly hitem a posouvají jejich možnosti nejen v oblasti designu. Jsou tak ideální k nasvícení designového prvku nebo zabudování do sníženého stropu a podhledu. Ne nadarmo se zabydlely v našich koupelnách, kuchyních či na toaletách. Přitom jejich instalace – například do sádrokartonu či zastavění nad kuchyňskou linku – není nikterak náročnou činností.

Bodové osvětlení je navíc k dostání v pevné či výklopné variantě s volitelným usměrněním vyzařovaného kuželu světla. Sami si tak můžete měnit nasvícení požadovaného prostoru, jak vám to vyhovuje nebo jak si žádá vaše aktuální potřeba. Ideálním využitím bodovek je jejich zástavba do podhledů a snížených stropů – LED bodovky totiž využívají speciálních LED chipů s vysokým světelným tokem v požadovaném směru.

LED bodovky – ušetří až 85 % energie
Variantou je také instalace celých LED svítidel, které jsou složeny z většího počtu chipů a nabízí tak intenzivní svítivost z jednoho zdroje. Na trhu je najdeme v různém designovém provedení – čtvercové s mléčným sklem, průhledné kulaté s chromovaným rámečkem či dokonce celé obdélníkové panely pro efektivní nasvícení větší místnosti.

Výjimkou nejsou ani stmívatelné varianty, které navodí intimní atmosféru. V nabídce také najdeme LED bodovky s různou teplotou barvy světla – vybírat tak můžete z teplých odstínů i studené či denní bílé, a přizpůsobit atmosféru prostoru k dokonalosti.

LED bodovkami můžete efektivně nahradit dosluhující halogenové žárovky s paticí GU10. Obvykle je na trhu najdete s příkonem 20 až 50 W. Vězte, že halogenovou žárovku o příkonu 20 W jednoduše nahradíte 3W LED bodovkou, 35W pak 6W LED verzí a 50W žárovku vám hravě zastoupí 9W LED bodovka. Dosáhnete stejného světelného toku, ale i 85% úspory elektrické energie! V kombinaci s dlouhou životností, která je v řádu desítek tisíc hodin, se LED bodovky stávají ideálním a vysoce efektivním řešením nasvícení domácnosti.
 

Napsat komentář