Kvalitní plastová okna mají reálnou životnost přes 50 let

Plastová okna byla vyvinuta zhruba před půl stoletím a stále se vyvíjejí. Životnost plastových oken, která se vyrábějí v současné době, se uvádí na dlouhá desetiletí. Faktem však je, že když se o ně budete starat, vydrží vám na celý život. Možná budete muset vyměnit těsnění, kování nebo dokonce sklo, ale samotné okenní profily, což je základ oken, vydrží.

Jak se o okna starat, aby vydržela

Základem úspěchu je koupit kvalitní plastová okna. Důležité je vybrat si osvědčeného prodejce/výrobce a nechat si poradit s výběrem konkrétních oken od odborníků. Ti vám poradí, jaké profily, okenní systém a kování vybrat. Určitě nakupujte plastová okna od firem, které mají také kamennou prodejnu, abyste se vyhnuli podvodníkům a nekvalitním oknům z internetu, který snese všechno.

Důležitá je také odborná montáž (zajistí prodejce), pravidelná kontrola oken, mytí oken, případně promazání. Životnost oken samozřejmě také prodloužíte obecně šetrným zacházením.

Opravdu okna 50 let nevyměním?

Je to tak. Jestli budete plastová okna za 20 let měnit, pravděpodobně to bude z jiného důvodu, než bude jejich opotřebení. 20 či 30 let je dlouhá doba a během této doby mohou být vyvinuta moderní okna s novými a lepšími vlastnostmi, možná i velmi dobře cenově dostupná. Tím pádem může být důvodem výměny současných plastových oken vaše volba a chuť koupit si modernější okna. To nikdo předem neodhadne. V současné době mají nejlepší poměr kvalita – design – cena právě plastová okna.

Kdybyste však opravdu zůstali věrní plastovým oknům a dveřím, které si koupíte dnes, měly by být za 20 let v úplném pořádku. Podle všech studií a testů by měla být plně funkční i za 50 let. Bez problémů. Tomu můžete pomoci správnou údržbou a citlivým zacházením.Společnost Svět oken, s.r.o.
patří mezi přední české výrobce a prodejce výrobků prvotřídní kvality. Nabízí zejména plastová okna, hliníková okna, vchodové dveře, garážová vrata, stínící techniku a mnoho dalších doplňků. Česká výroba oken a dveří je zárukou nejvyšší kvality. O kvalitě našich výrobků mohou mluvit desetitisíce spokojených klientů.Napsat komentář