Kvalitní kotel na tuhá paliva se vyplatí i bez dotací

Náklady na pořízení kotle na tuhá paliva mohou radikálně snížit nejrůznější dotace. Kvalitní kotel se ovšem vyplatí pořídit i bez nich. Naopak čerpání dotací s sebou může nést i různé nevýhody. Jednou z nich je také nutnost dlouhá léta používat jen jedno předepsané palivo – obvykle dřevěné pelety.

Zatímco běžné kotle na tuhá paliva v českých domácnostech pomalu dožívají, moderní automatické kotle s nízkými emisemi jsou velmi perspektivním a ekonomicky výhodným zdrojem tepla. Platí to i pro kotle společnosti Defro – největšího výrobce automatických kotlů na tuhá paliva a regulační techniky.

Kotle Defro, s automatickým přikládáním, nabízí vysokou tepelnou účinnost – až 91 % a nízkou spotřebu paliva. Samozřejmostí je také kvalitní elektronická regulace s dotykovou obrazovkou, která u kotlů na tuhá paliva stále ještě není běžným pravidlem.

Vysoká flexibilita použití
Automatické kotle Defro umožňují využívat jak palivo ze zásobníku (obvykle uhlí či pelety), tak i kusové palivo přikládané ručně. To zásadním způsobem zvyšuje flexibilitu jejich použití a zlepšuje ekonomiku provozu. Můžete totiž využívat takové palivo, které je pro vás v daném okamžiku nejdostupnější. Systém automatického přikládání paliva je přitom dvojnásobně zabezpečen proti vznícení paliva v zásobníku – tato funkce je samozřejmě standardní součástí kotlů Defro. Provoz kotle řídí elektronika s podporou až čtyř čerpadel, také s možností připojení na podlahové vytápění. Díky elektronickému řízení nabízejí kotle Defro na tuhá paliva komfort obsluhy srovnatelný s plynovými kotli – kotel je možné ovládat přímo z obytné místnosti, nebo také na dálku, prostřednictvím GSM modulu a Internetu.

Vyplatí se i bez dotace
Kotel na tuhá paliva s automatickým přikládáním je nemalou investicí. Není proto divu, že stát se snaží rozšíření tohoto způsobu vytápění všemožně podporovat pomocí dotací. Obecně však platí, že kotle Defro se vyplatí i bez dotací. Zakoupením kotle bez dotace se vyhnete zbytečným a leckdy také dlouhým administrativním překážkám. Navíc, pokud budete čerpat dotaci, musíte v kotli po stanovenou dobu (obvykle deset let) topit pouze předepsaným certifikovaným palivem – většinou dřevěnými peletami. Jak se ale bude vyvíjet cena pelet v nejbližších deseti letech? Zatím mírně zdražují…

Automatické kotle Defro přitom umožňují topit nejen peletami, ale také černým či hnědým uhlím, dřevem, štěpkou a dokonce také obilím. Díky tomu můžete palivo střídat podle toho, které je pro vás na trhu aktuálně dostupné za nejvýhodnější cenu.

Největší výrobce s nejmodernější technologií výroby a za dostupnou cenu
Firma Defro se může pochlubit čtyřicetiletou historií výroby kotlů pro domácí i průmyslové využití. V současnosti jde o rodinnou firmu, která věnuje značnou pozornost také vývoji a neustálému zdokonalování svých produktů. Díky velkoobjemové výrobě mohou být kotle Defro nabízeny za atraktivní dostupnou cenu a díky nepřetržité a přísné kontrole během celého výrobního procesu, také ve vynikající kvalitě. Společnost Defro nabízí operativní servis svých zařízení 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Množství produktů společnosti defro je dostupné téměř ihned – nové moderní skladovací prostory se vzhledem k výhodnějšímu systému logistiky nacházejí v blízkosti dálnice D1 – poblíž Jihlavy (Exit 112). Tato skutečnost se samozřejmě projevuje ve výhodnější ceně za dopravu.

Hlavní výhody automatických kotlů Defro:

  • Vysoká tepelná účinnost – až 91 %
  • Možnost využití nejrůznější druhů paliv dle aktuální dostupnosti
  • Nízké emise tř. 3 – provoz šetrný k životnímu prostředí
  • Velmi odolný litinový UNI hořák s prodlouženou životností
  • Bezkonkurenční zabezpečení před vznícením paliva v zásobníku
  • Komfortní elektronická regulace
  • Nepřetržitý kvalifikovaný servis 24 hodin denně – NONSTOP

Více informací na www.defro.cz

JEDEN KOTEL 4 MOŽNOSTI…
 

Napsat komentář