Kuchyně je srdcem vašeho domova

Stavíme dům, rekonstruujeme byt a předpokládáme, že kuchyň bude jeho centrem?… proto se vyplatí plánovat kuchyň do nejmenších detailů.

Kdy s plánováním začít
Všeobecně platí pravidlo, čím dříve tím lépe. Pokud máme základy a připravujeme hrubou stavbu domu, není většinou problém posunout příčku, nebo okno tak aby se do vytvářeného prostoru vešla kuchynská linka podle našich představ. Pokud jsou již hotové síte a omítky je zpravidla jakákoliv úprava drahá. Setkáváme se zákazníky, kterí začínají stavět, mají od nás prostorový návrh kuchyně a námi dodané plánky sítí i se zákazníky, kteří mají postaveno, hotové rozvody, které je potřeba dodatečne upravit na míru vysněné kuchyně.

Jak plánovat kuchyň
Možností je několik. Třeba s plány vašeho domu navštivte kuchyňské studio. Designérovi studia, vysvětlete svou představu a nechte si vypracovat 3D návrh a následně i plánek rozvodu. Před započetím výroby takové linky je třeba provést kontrolní přeměření prostoru (a případně sítí) výrobcem. Pokud stavba je v pokrocilém stádiu, nebo hotová, pozvěte si designéra k vám. Technik si sám provede zaměření prostoru, lépe než z plánku zhodnotí jeho rešení a vypracuje na místě 3D projekt. Při návštěvě studia doladíte detaily linky, jako tvary dvířek, jejich barvu, barvu korpusu, pracovní desky a spotřebiče.

Kde brát inspiraci?
Časopisy, webové stránky výrobců a katalogy různých firem nabízí spoustu obrazového materiálu – řešení kuchyňských linek. Je třeba si uvědomit, že katalogové obrázky jsou vetšinou foceny ve studiích, kuchyně na nich jsou staveny na pohled a ne vždy vám jejich prostorové řešení bude vyhovovat. Je třeba si ve vašem prostoru představit, jak ve své kuchyňce pracujete, jak vybíráme z lednice, či ze spíže polotovary na své oblíbené jídlo, kam je položíme nebo kde je zpracujeme.

Nezapomeňte na odkládací prostor
Tedy kde a na čem je budete vařit, kam odložíte horký hrnec, či pánev, kde budete jídlo servírovat, jak a kde budeme umývat nádobí a kde je budeme skladovat. Prostě inspirovat se činností, kterou budeme provádět. Samozřejmě vám s tím vším pomuže designér kuchyňského studia.

Jak je to s cenou
Porovnání cen jednotlivých výrobců je samozřejmě důležité, ale je třeba srovnávat srovnatelné. Provedení jednotlivých výrobců se liší, a to i v tak podstatných detailech jako je tloušťka materiálu z nichž jsou vyrobeny korpusy, nebo použití výsuvu a pantu. Důležitý je i způsob zavešení horních skřínek a ustavení skřínek spodních.

Naše studio vychází z komplexního servisu zákazníkovi i filosofie, že kuchyň si pořizujeme na více než deset let. Tomu by měla odpovídat kvalita i vybavení, proto například používáme jen značkové panty a výsuvy. Samozřejmě nabízíme i nadstandardní řešení a vybavení.

Důvěřujte profesionálům
Při plánování nové kuchyně vás napadne spousta otázek, proto neváhejte a položte nám je, rádi vám pomůžeme postavit kuchyň vašich představ.

Studio AAinteriery Rakovník, Vrchlického námestí 151, Tel: +420 313 502 833 E-mail: aainteriery.ra@email.cz Studio AAinteriery Kladno, Dr.Vrbenského 31 (proti hlavní pošte) Tel: +420 312 246 205 Mobil: +420 731 483 267 E-mail: aainteriery.kl@email.cz Web: www.aainteriery.cz

Napsat komentář