Krása přírody – postele z masivu

Masivní dřevo je oblíbený materiál pro nábytek do ložnic i dětských a studentských pokojů. K hlavním přednostem dřeva patří zdravotní nezávadnost, bytelnost a dlouhá životnost. Díky jedinečné struktuře dřeva je každý kus masivního nábytku originál. Přírodní dřevo významně dotváří mikroklima interiéru, dodá prostoru na útulnosti a v ložnici podpoří příjemný spánek. Má i prokázaný pozitivní vliv na lidskou psychiku.

K nejoblíbenějším dřevinám pro výrobu postelí patří dlouhodobě buk – jak klasický, tak i „barevnější“ jádrový. Oblibě se těší jak přírodní provedení, tak i barevné odstíny. Dříve oblíbené odstíny imitující třešeň nebo olši dnes nahrazují tlumenější barvy například ve stylu ořechu, kávy nebo odstíny s nádechem do šedé. Stálicí je nadčasová bílá nebo bělené provedení, které v interiéru dovolí kombinace s dalšími barvami. Další velmi oblíbenou dřevinou je dub, který se opět vrací do módy. Masivní dub je oblíbený pro své krásné odstíny, strukturu, tvrdost, odolnost a velmi dlouhou životnost. Můžete si dopřát i trochu exotiky a pořídit si postel např. z malajského dubu.

Nejen do dětských pokojů pak můžete pořídit postele a nábytek z měkčích dřevin, jako je poměrně rozšířený smrk nebo borovice. I tyto dřeviny jsou krásné a jsou zpravidla i výhodnější z hlediska ceny.

V JMP Studiích zdravého spaní najdete širokou nabídku postelí i kompletních ložnic z masivního dřeva. Zákazníci v poslední době často poptávají postele vyšší lehací plochou nebo s vyšším čelem u hlavy. Postel by zkrátka měla být dominantou ložnice, i když je samozřejmě vždy třeba vzít v úvahu velikost daného prostoru. Proto mají některé postele i subtilnější konstrukce vhodné právě do menších prostor. A pokud je opravdu málo místa, tak lze i trvalé spaní řešit pomocí kvalitní rozkládací postele.

JMP Studio zdravého spaní
www.loznice.cz

Napsat komentář