Kouzlo hliníkového systému

Z hliníkových profilů lze vyrábět nejen okna a dveře, ale i zimní zahrady, zábradlí, posuvné konstrukce a fasádní stěny. Hlavní předností konstrukcí vyrobených z hliníkových profilů je jejich životnost, která je prakticky neomezená.

Hliníkové systémy na výrobu oken a dveří se používají ve stavebnictví již několik desítek let. Hlavním důvodem jejich stále většího rozšíření je jejich lehkost, stálost vůči povětrnostním vlivům, poměrně vysokou pevnost a snadnost zpracování. Jsou zde i vynikající možnosti povrchové úpravy a velký barevný sortiment. Na barevnou povrchovou úpravu profilů a dílů kování můžete přitom dostat záruku 10 i více let. Barevnost konstrukcí je podle průmyslového standardu v celém rozsahu RAL, a to v lesklých i matných odstínech. Možná je i imitace desítky dřevěných povrchů, eloxu a metalických barev.

Výborná izolace
Hliníkové systémy mají také zajímavé tepelně izolační vlastnosti. Pro interiéry se používají systémy bez přerušení tepelného mostu, pro venkovní pak systémy s přerušeným tepelným mostem. To znamená, že se skládají ze dvou částí spojených vysoce kvalitním izolátorem (polyamidem se skelným vláknem), který výrazně omezuje prostup tepla. Ve spojení s izolačním dvojsklem umožňují takto vyrobené systémy šetřit energii potřebnou k vytápění staveb. Technologie přerušení tepelného mostu umožňuje navíc zvolit i dvojbarevné provedení, kde jiný odstín povrchové úpravy je použit na venkovní a jiný na vnitřní straně profilů.

Brány světla
Okna a dveře doposud tvořily nejslabší místo v tepelné obálce budov. Klasická otvíratelná okna se používají v omezené míře, protože otvíravě výklopné okno zajistí běžnou ventilační funkci okna ve stabilizované poloze. Nejběžnějším typem oken vyrobených z hliníkových profilů je typ otvíratelněvýklopný doplněný o noční ventilaci. Dalším, často používaným typem je dvoukřídlé okno, kde jedna polovina je otvíravě výklopná a druhá otvíravá. Velmi často bývá součástí okenní konstrukce i hliníkový parapet ve stejném barevném provedení jako okno. Dalším možným doplňkem je ochranná síť proti létajícímu hmyzu. Řádně provedené těsnící vchodové dveře mají pro tepelné ztráty objektu, díky zamezení komínového efektu v budově, minimálně stejný význam jako okna. Dveře vyrábí firma ALUCON PLUS s. r. o. v provedení jednokřídlovém nebo dvoukřídlovém a to jak otvíravé dovnitř, tak i ven. Dveře lze vyrobit s prahem, který je rozměrově vhodný pro bezbariérové vstupy a zároveň umožní velmi dobré utěsnění prostoru, tak i s dveřním kartáčem a bez prahové. V poslední době se při stavbách RD využívají i dveře posuvné s většími prosklenými plochami, které prosvětlují celé plochy těchto staveb.

Zahrada po celý rok
Hliníkové zimní zahrady jsou z převážné části používány tam, kde je požadavek na větší komfort a stabilitu dané konstrukce. Ta včetně zasklení a zastínění tvoří jeden celek, který musí splňovat mnoho funkcí zároveň. Každá zimní zahrada je unikát, který je sestaven ze systémových prvků podle požadavků zákazníka a doporučení architekta. Hlavním prvkem každé zimní zahrady je sklo. Díky němu získáváme v zimní zahradě pocit, že sedíme uprostřed volné přírody i v době, kdy počasí pobytu venku příliš nepřeje. Firma ALUCON PLUS s.r.o. používá na výplň střešní konstrukce zimních zahrad izolační bezpečnostní dvojsklo nebo komůrkový polykarbonát. Stěny jsou pak většinou vyrobeny z profilů okenních systémů, popřípadě z profilů systémů posuvných dveří. 

Zdroj: ALUCON PLUS s. r. o.

Napsat komentář