Konec mávání v Čechách aneb nové světlo do života

Jdete dlouhou chodbou, kde je taková tma, že si nevidíte ani na špičku nosu. Jediným vaším pomocníkem, abyste se nepřerazili, je snímač pohybu na osvětlení a spínač osvětlení schodiště. Stále jste ale mimo dosah čidla a tak zběsile máváte rukama všude kolem, aby vás už konečně zaznamenalo. Uf, prudké světlo vás najednou oslní a vy se rozespalí a oslepeni pomalu plížíte dál ke schodišti. A právě v okamžiku, kdy to máte daleko jak k jednomu spínači, tak i ke druhému, světlo zase zhasne. Tmu tentokrát vyplníte hromadou nadávek a šouráte se dál podél zdi. Nohou opatrně hledáte první schod, který tušíte někde před sebou, místo toho si ale skopnete palec o květináč.

Znáte to také? Tak podobným příběhům už odzvonilo. Nastává nová éra v osvětlování. A nejen chodeb, dvorků a zahrad, ale prostě všeho, kde potřebujete vidět. Už se vám tak nestane, že byste se ocitli nedobrovolně potmě, a to ani v okamžiku, kdy se budete přesouvat z místa na místo a mít plné ruce, ani když si budete jen tak sedět a odpočívat třeba v pergole na zahradě.

Nové světlo do života vám přinese novinka v LED svítidlech „Novodisc“ v kombinaci s mikrovlnným senzorem a LED čipy Epistar. Díky krytí IP44 je svítidlo Novodisc vhodné pro umístění v exteriéru i interiéru a jeho elegantní provedení a jednoduchý moderní design vám rozhodně neudělají ostudu.

Mikrovlnný senzor pracuje na stejném fyzikálním principu jako ultrazvuková čidla, ale v kmitočtovém pásmu elektromagnetického vlnění. Prakticky to znamená, že se jedná o aktivní systém zachycení pohybu. Možná vás napadne otázka: „V čem je vlastně mikrovlnný senzor ve svítidle Novodisc vlastně lepší?“ A odpověď je jednoduchá. Zejména v tom, že vytváří v prostoru bublinu, která snímá nastavený prostor a projde i předměty, takže nás senzor vlastně neustále snímá a hlídá. Pokud se v nastaveném prostoru nacházíme, světlo svítí a zhasne až v okamžiku, kdy vymezený prostor opustíme. A když si v dlouhé chodbě svítidla Novodisc dáte v adekvátní vzdálenosti od sebe, nikdy se vám nestane, že byste šlápli do tmy.

Svou technologií je svítidlo Novodisc vhodné i pro komerční prostory, kde je kladen velký důraz na spotřebu elektrické energie a časté spínání. Svítidlo má totiž deklarovanou životnost více než 50 000 hodin. Když si představíte, že průměrně člověk svítí 2 hodiny denně, což odpovídá 730 hodinám za rok (v případě, že se svítí každý den), vydrží nám toto svítidlo více než 50 let.

Svítidlo Novodisc je díky své nízké spotřebě elektrické energie neustále zapnuto v tzv. pohotovostním či protipanickém režimu. Jakmile se sešeří, svítidlo se zapne na 10 % a v okamžiku, kdy detekuje pohyb, se rozsvítí na 100 %. V praxi tento pohotovostní režim znamená příkon 1,7 W čili téměř žádný odběr elektrické energie. Každý z nás takovéto osvětlení jistě uvítá. Vždy je lepší a bezpečnější vidět ve tmě orientační body, které nás směrují, kudy máme jít. Jsme tak psychicky připraveni na to, že se světlo, v okamžiku, kdy dojdeme do úhlu jeho záběru, rozsvítí a my se nelekneme.

Pro zvídavé čtenáře přikládáme i několik zajímavým technických parametrů.

17,2 W příkon → 216 pcs LED 3528 756lumenů → 75W žárovka

Takže konec mávání na světla a nadávek do tmy. Nová technologie je připravena a čeká jen na vaše využití. Novodisc si z pohodlí domova můžete objednat hned teď, třeba v e-shopu společnosti EMOS na http://shop.emos.cz.

Napsat komentář