Klimatizace – pod přikrývkou: už žádné probouzení horkem nebo chladem

Stává se vám, že se probudíte přílišným teplem, nebo naopak ranním chladem? Přikrývky a polštáře Exclusive Clima vám dopřejí luxus nerušeného spánku při optimální teplotní pohodě. Tato výjimečná novinka dokáže pod přikrývkou regulovat teplotu.

Když je vám nad ránem zima, „pošle“ nashromážděné teplo zpět pod přikrývku, pokud je pod ní naopak horko, odvede od vašeho těla nepříjemné přebytečné teplo.

Přikrývky a polštáře Exclusive Clima jsou mimořádné tím, že dokážou samy regulovat výkyvy teplot přímo pod přikrývkou, a to v průběhu celé noci i v kterémkoli ročním období. Můžete se tak cítit příjemně po celou dobu spánku a zbytečně se neprobouzet. Tyto „inteligentní“ přikrývky totiž díky speciální patentované technologii úpravy tkaniny umí vyrovnávat tepelné rozdíly.

Tkanina Exclusive Clima obsahuje parafínové mikrokapsle, které spícího člověka chrání před rušivými změnami teploty. Ivana Šachová, majitelka české značky SCANquilt, která novinku právě uvádí na trh, její princip vysvětluje následovně: „Neviditelná parafínová vrstva, nanesená na tkaninu, výborně izoluje. Během zahřívání absorbuje nahromaděné teplo, to kumuluje a dojde-li k poklesu teploty, uvolňuje ho zpět pod přikrývku. Celý proces se opakuje vždy, kdy je zapotřebí a udržuje tak příjemnou a optimální teplotu po celou dobu spánku.“

Při výrobě této novinky SCANquilt používá nejkvalitnější materiály. Přikrývky a polštáře vyrábí z velmi kvalitní stoprocentní bavlny. Luxusní je i jejich výplň, kterou u přikrývek tvoří jemné polyesterové mikrovlákno, připomínající prachové peří, které si svou hebkostí každého získá na první dotyk. U polštářů je to pak jemné mikrovlákno v kombinaci s vločkami z 3D vláken, garantujícími stálost objemu i po opakovaném praní.

Přikrývky Exclusive Clima jsou neobyčejně lehoučké a nepříliš objemné, přesto působí dojmem, jako byste spali v pravém prachovém peří. V zimě dodávají pocit tepla, v létě naopak zdání, že spíte pod lehkou přikrývkou. Podobně funguje také polštář Exclusive Clima, který přebytečné teplo stejným způsobem odvádí.

Novinka je vhodná pro celoroční použití. Ocení ji nejen spáči, citliví na změny teplot v průběhu spánku, ale i lidé, kteří ze zdravotních důvodů preferují moderní výplňové materiály, nebo upřednostňují snadnější údržbu lůžkovin.

Produktové informace Exclusive Clima
Přikrývka:
Tkanina: 100% bavlna s úpravou Eole Temp® s potiskem loga
Výplň: 100% polyester mikrovlákno
Rozměr: 140 x 200 cm
Praní: 60 °C
Prodejní cena: 5.450 Kč

Polštáře:

Tkanina: 100% bavlna s úpravou Eole Temp® s potiskem loga
Výplň: 100% polyester mikrovlákno a vločky 3D
Rozměr: 70 x 90 cm, 50 x 70 cm
Praní: 60 °C
Prodejní cena: 2.650 Kč, 1.850 Kč

foto: Silex

O značce SCANquilt
Česká prémiová značka přikrývek, polštářů, povlečení a bytového textilu existuje už dvacet let. Na počátku devadesátých let, v době velmi konzervativního vkusu, se inspirovala stylovou jednoduchostí a čistotou skandinávského designu. Šlo o poměrně odvážné rozhodnutí. Firma se zaměřila především na nový typ výplní – duté vlákno. Už tehdy si značka vybrala nesnadnou cestu a v této filozofii pokračuje dodnes. SCANquilt po celou dobu cílí na náročného, přemýšlivého a aktivního zákazníka, který si o podobě svého interiéru rozhoduje sám a svůj domov si dotváří podle vlastní představy. Je individualitou, sleduje módní trendy v bytové kultuře, ale má svůj vlastní styl.

Značka postupně rozšiřovala svůj sortiment a v současnosti nabízí jeden z nejrozsáhlejších programů polštářů a přikrývek, ložních souprav, prostěradel, přehozů, plédů, dekoračních polštářků, ubrusů, prostírání, ručníků, osušek a dalších textilií pro kuchyně a koupelny. Je jedinečná především pestrostí své nabídky a nemá se ani v evropském kontextu za co stydět. U SCANquilt najdete jakýkoli styl, který je vám blízký: geometrické vzory v kombinaci s barevnou střídmostí, květinovou romantiku, „venkovskou“ klasiku našich babiček, barevnou hravost až ztřeštěnost pro děti a teenagery, aktuální sezónní trendy nebo umírněnou nadčasovou eleganci.

Napsat komentář