Kancelář jako továrna na sny

Kancelář dneška je vlastně továrnou na myšlenky. Stejně jako v průmyslovém objektu vzniká finální výrobek, v kanceláři se tvoří myšlenka, idea, koncept výrobku a organizuje se jeho vznik.

Má působit jen na nás, nebo i na okolí?
Chceme-li si vytvořit inspirativní pracovní prostředí, ať už doma jako takzvaný home office nebo ve firmě, musíme nejprve upřesnit své požadavky. Nad zařízením kanceláře se musíme zamyslet nejen ze svého pohledu, pro který bude důležité pohodlí, zdravotní nezávadnost a barevnost, ale i s ohledem na návštěvníka, klienta nebo obchodního partnera. Položit si otázku jakou atmosférou na něj zapůsobí naše kancelář. Naše doba je banální a je třeba vycházet z toho, že první dojem znamená mnoho.

Když dřevo, tak tropické
Náhradou klasického dřevěného nábytku lze dnes objednat i nábytek z luxusnějšího dřeva, které neobsahuje žádné vady. Cena takového kancelářského nábytku se však šplhá do závratných výšin a několikanásobně přesahuje i cenu nábytku z dřevěného masivu. Od toho se ale moderní kancelářský nábytek výrazně odklání. Může za to vyšší cena dřeva, horší udržování dřevěného nábytku i to, že dřevěný nábytek stále pracuje a hůře odolává klimatickým změnám, jako je vyšší teplota či vlhkost.

Moderní jsou „nové materiály“
Místo masivu tak dostávají šanci kombinace různých materiálů jako kov, sklo a kámen. V současné době existují i velice kvalitní umělé povrchy, kterými lze nahradit dokonce i dýhu a celý interiér kanceláře dostat na zcela jinou cenovou hladinu bez ztráty kvality designu.

Materiál na sezení
Přírodní kůže zůstává po desetiletí synonymem luxusu a celé pracovně dodává punc exkluzivity. Módní jsou materiály napodobující semiš, které jsou oproti přírodnímu materiálu snáze čistitelné. Všechny materiály je možné dodatečně chránit speciální vrstvou protišpinivého či antistatického postřiku. zvykem. Individuální prostory jsou vytvořeny v klidových, nerušených zónách. Ty jsou pak využívány ke koncentraci, relaxaci, a při rozhovorech vyžadujících jistou míru soukromí.

Barvy jsou velmi důležité
Podcenit nelze ani osvětlení a s ním související barevnost. Barevnost je velmi individuální záležitost a měla by odpovídat poslání firmy nebo vašemu zaměření. Měla by spíše inspirovat a nepůsobit rušivým dojmem.)

Text: Vladimír Iliev
Foto: Vitra

 

 

Napsat komentář