Jaký typ vnitřního stínění si pořídit?

Jaký typ vnitřního stínění si pořídit?

Vnitřní stínění má praktické využití a může interiér také pozvednout. Dnes už se nemusíte spoléhat pouze na klasické žaluzie. Nabízí se vám daleko širší škála možností.  Které to jsou?

Funkční a trendy – i takové můžou stínící prvky být. Platí to v případě rolet, žaluzií, závěsů i posuvných japonských stěn. Aktuálně jsou velmi v módě látkové rolety a žaluzie plisé, tvořené skládanou látkou. Látky, barvy i vzory mohou být různorodé a skvěle doplní jakoukoliv místnost.

Vnitřní žaluzie a rolety dodají interiéru šmrnc

Interiérové stínění se snažte sladit s nábytkem a stylem vaší domácnosti. Upřednostnit můžete známou klasiku, nebo vyzkoušet něco nového.

Skvělými stínicími vlastnostmi i vzhledem se mohou pyšnit látkové rolety. Mohou být zatemňující i průhledné a jsou povrchově upraveny tak, aby odpuzovaly prach a špinily se co nejméně, takže s jejich údržbou nebudete mít téměř žádnou práci. Výhodné jsou také rolety den a noc. Tvoří je totiž dvě různé látky – průhledná k dennímu využiti a nepropustná, která je určena k naprostému zatemnění v noci.

Designové žaluzie jsou další možností, která spojuje užitek s elegancí. Mohou být vyrobeny ze speciální látky, hliníku i dřeva. Podobně jako u rolet, i v tomto případě seženete žaluzie den a noc. Pokud vyznačujete spíše přírodní prvky, zvolte žaluzie dřevěné.

Druhy vnitřního stínění využijete rovněž k zastínění světlíku, zimní zahrady či verandy. Ideální volbou bude speciální verandový systém, žaluzie plisé nebo klasické horizontální žaluzie.

Japonské stěny – k rozdělení prostoru i stínění oken

Japonské stěny lze namontovat do oken namísto rolet, mají ale ještě několik dalších funkcí – můžete jimi rozdělit prostor v malém bytě, použít je namísto dveří z chodby a zakrýt díky nim nevzhledný kout nebo šatní skříň. Mohou být výrazné i nenápadné – podle toho, co upřednostňujete. K potisku japonské stěny si můžete vybrat i vlastní vzor.

Zútulněte místnost pomocí závěsů

Pokud si netroufáte na složitější montáž, pořiďte si závěsy. Snadno se pověsí a mohou být průsvitné i zcela zatemňovací, dokážou tlumit hluk a zastávat funkci alespoň částečné tepelné izolace. Zvolit si můžete jednoduché moderní závěsy nebo dekorativní závěsy s komplikovaným vzorem. Možná je i kombinace s dalším typem stínění.

1 komentář u „Jaký typ vnitřního stínění si pořídit?“

Napsat komentář