Jaké je luxusní bydlení dneška?

Jen v hlavním městě České republiky je v tuto chvíli k dispozici asi 7,5 tisíce nových bytů. Čím se od sebe jednotlivé byty, či lépe řečeno projekty liší? Především kvalitou a způsobem provedení. Co vám nabízí ty nejluxusnější rezidence?

Na lokalitě záleží

Prvním, čeho si zájemci o byt všímají, je samozřejmě umístění luxusní rezidence. Nároky jsou vysoké, ale luxusní byty v Praze je bez problémů splňují. Důraz je kladen na přítomnost klidových zón, jako jsou parky a lesoparky. Zároveň je však důležité, aby byla oblast dostatečně vybavena službami, tedy obchody, vzdělávacími a zdravotnickými zařízeními či kulturními a sportovními institucemi.

Ceněné jsou také lokality mající svou vlastní atmosféru, nevšední historii, zkrátka jediný genius loci. Jako příklad si uveďme čtvrť vznikající na pomezí Libně, Holešovic a Karlína v místě bývalého průmyslového přístaviště. Nyní zde vyrostl zajímavý projekt Dock, který byl dokonce oceněn jako Realitní projekt roku 2012. Faktem je, že pravou marinu v Praze jen tak nenajdete.

Kvalitní materiály a perfektní zpracování
Co nesmí chybět v luxusním bydlení? Samozřejmě ty nejkvalitnější materiály. A to jak ty, ze kterých jsou vyrobeny dveře a okna a které měly zajistit maximální bezpečí a komfort obyvatel bytu, tak ty, jež jsou použité na podlahách a zdech.

V luxusních nových bytech v Praze se nejčastěji setkáte s dřevěnými okny a bezpečnostními protipožárními dveřmi. Kvalitní dřevo najdete i na podlahách a zárubních. V koupelnách se setkáte se špičkovými keramickými obklady a dlažbou v moderním designu, pod níž je obvykle uloženo podlahové topení.

Chcete ještě něco navíc?
Krom precizního zpracování představují luxus i nadstavbové služby. Krom již zmiňované mariny v pražském Docku je to například služba recepce s nepřetržitým provozem, nebo alespoň elektrická vrátnice s možností videotelefonu. Samozřejmostí jsou dnes terasy a balkony a předzahrádky poskytující svým majitelům příjemný prostor pro relaxaci.

Napsat komentář