Jak zabezpečit okna

Okna bývají častou přístupovou cestou do vaší domácnosti. Proto je nutné na tento fakt myslet a okna si nechat zabezpečit. Mříže ustupují a nahrazují je elektronická čidla – ale budou stačit?

Zabezpečení oken pomocí mříží
Nejjednoduším a zároveň i nejbezpečnějším zařízením, jak svá okna proti zlodějům zabezpečit, jsou mříže. Mříže mají své velké výhody a rozhodně se přes ně jen tak někdo do vašeho bytu nebo domu nedostane, ale z hlediska estetického nejsou mříže tou nejlepší volbou. Jsou i jiné možnosti, jak okna zabezpečit, aniž byste si připadali jak ve vězení. Jejich použití je časté především v přízemích bytů ve velkých městech.

Vrstvená skla
Další efektivní cestou pro dosažení ještě větší odolnosti oken proti zlodějům je takzvané vrstvené sklo. Vrstvené sklo se skládá ze dvou či více vrstev skla, kdy mezi skly mají vždy polivynilbutyralovou fólii. Nevýhodou tohoto řešení je nutnost výměny původního zasklení, a v případě požadavku na vyšší odolnost, nutnost výměny okenního rámu.

Bezpečnostní fólie do oken
Velkou výhodou instalace bezpečnostní fólie je možnost úpravy libovolného stávajícího zasklení, aniž byste museli nutně provádět stavební nebo konstrukční úpravy okenních rámů a zasklení. Instalace se provádí z vnitřní strany zasklení. Fólie jsou čiré s propustností 80 % denního světla. Instalace bezpečnostní fólie nemění vzhled původního zasklení, pouze mechanicky zpevňuje prosklení oken.

Světelná čidla si na zloděje posvítí
Světelná čidla, které si můžete nechat nainstalovat jsou také vhodným řešením. Jakmile čidlo zaregistruje pohyb v blízkosti vašeho domu nebo bytu, rozsvítí se ostrý reflektor, který leckterého zloděje odradí.

Poraďte se s odborníky
Než se rozhodnete kompletně vyměnit okna za bezpečností vrstvená, raději poraďte ale s odborníkem. Je docela možné, že pro vaše využití bude „stačit“ zabezpečovací kliky nebo třeba pojistka proti vysazení okna. Odborník by vám měl doporučit vždy nejvhodnější bezpečnostní pojistku.

(red)

Napsat komentář