Jak vybrat zahradní gril?

Chystáte se ke koupi zahradního grilu? Uvažujete, jaký typ pro vás i vaši rodinu bude nejvhodnější? Vyznat se v pestré nabídce českého trhu není jednoduché. My vám pomůžeme rozhodnout se. Přinášíme vám několik rad, podle kterých se lépe zorientujete v širokém spektru produktů a ujasníte si, jaký typ potřebujete a hlavně jakou funkci by měl váš zahradní gril splňovat.

Prvně byste se měli rozhodnout, k čemu hlavně budete gril používat. Existuje několik základních faktorů, kterými je dobré se řídit. Záleží na tom, pro kolik lidí bude gril určen, jestli mu na zahradě stanovíte stabilní místo nebo ho budete přenášet. Výběr se odvíjí i od způsobu grilování, který upřednostňujete.

Můžete si vybrat ze sortimentu grilů plynových, u kterých je velkou výhodou, že nečekáte na rozžhavené dřevěné uhlí. Prostě ho jen zapálíte a grilujete. U těchto typů se dá také regulovat síla plamene a nehrozí jeho předčasné vyhasnutí.

Další z možností je lávový gril, jedná se o speciální druh plynového grilu. Ke grilování vám dobře poslouží lávové kameny, ohřívané sadou plynových hořáků.
Dále můžete volit z grilů na biomasu, u kterých se nejčastěji používá dřevěné uhlí. U tohoto typu dochází k přepalování odkapávajícího tuku, ale co se týče chuti grilovaného masa, určitě je výraznější a voňavější, než u jiných typů.

Nejzdravější variantou jsou tzv. RBS grily, u kterých nedochází ke kontaktu tuku se samotným žárem. Na zahradním grilu budete grilovat pokrmy pro celou rodinu, uvažujte tedy, jak moc důležité je pro vás zdravotní hledisko.

Poměrné nově se na našem trhu vyskytují také grily vodní. Ty fungují na principu horkovzdušné trouby. Mezi roštem a ohništěm je umístěna nádobka s vodou, nad kterou položíte rošt s masem, přikryjete poklicí a maso už se připravuje. Výhodou vodních grilů je mimo jiné i to, že zachytávají odkapávající olej. Nedochází tak k jeho nezdravému spalování.

Další podstatnou otázkou je cena zahradních grilů. Zvolte si takové rozhraní, které jste ochotni do jeho pořízení investovat. Ceny se v současnosti pohybují od několika stovek korun po několik tisíc korun. Z finančního hlediska představují grily na dřevěné uhlí jednu z nejdostupnějších variant. Výhodně lze ale pořídit například i grily lávové.

Pokud jste si tedy ujasnili typ zařízení, je na místě porovnat dostupné výrobky stejného druhu. Faktory, podle kterých se pravděpodobně budete rozhodovat, jsou velikost grilovací plochy, výkon, regulovatelnost a přítomnost příslušenství. Mezi příslušenstvím můžete najít například přídavný rošt na klobásy či ryby, jehlice na špízy, grilovací misky, kleště, obracečky a další potřebné pomůcky pro bezchybné grilování, které potěší celou vaši rodinu.

Zdroj: www.hawaj.cz

Napsat komentář