Jak vybrat dřevěnou podlahu?

Dřevo je přírodním materiálem, k němuž tíhne velká spousta lidí, jde-li o interiéry. Začínáte-li vybavovat své vnitřní prostory, určitě nezačněte od dřevěných skříní, nýbrž od samotné podlahy. A právě u ní může hrát dřevo velice důležitou roli.

Přirozenost, propracovaná struktura a hřejivý účinek na omak. To je hodně stručná charakteristika oku lahodícího interiérového doplňku, který dokáže oživit a rozjasnit celou místnost. Rozhodnete-li se pro výběr tohoto podlahového materiálu, přihlížejte k několika důležitým faktorům.

Tvrdost hraje zásadní roli

Dřevěné podlahy jsou vyráběny z odlišných dřevin, jež se liší nejenom svým výsledným vzhledem a strukturou, ale také tvrdostí. Abyste docílili co nejdelší životnosti podlahového materiálu, měli byste tuto hodnotu volit na základě zatížitelnosti.

K měkčím dřevinám patřím borovice, olše a bříza. Následující typy dřeva se hodí i do komerčních prostor.

  • Ořech
  • Třešeň
  • Buk a Dub
  • Jasan
  • Merbau

Osobitý styl s patřičnou péčí

Originální podlaha však není zadarmo. Nemáme na mysli vyšší vstupní náklady, ale i potřebnou péči o dřevo. Velice důležitá je povrchová úprava, kterou dnes většina výrobců vyřeší za vás, a to prostřednictvím speciálních laků, olejů a vosků. Ochranná vrstva před mnohými domácími mazlíčky.

Při čištění dřevěné podlahy je nutné používat i speciální prostředky, s nimiž si zachováte stále krásný dekor a prodloužíte celkovou životnost.

Ideální podmínky pro dřevěnou podlahu

Nakonec je třeba zmínit, že dřevěná podlaha nemusí být vhodná do každého interiéru. Vzhledem k tomu, že jde o přírodní materiál, je náchylná na vyšší vlhkost, jež by neměla překračovat hranici 60 %. Důležitá je i vnitřní teplota v ideálním rozmezí mezi 18 oC až 22 oC.

Neopomínejte ani na kvalitní pokládku. Ta může do značné míry eliminovat výraznější kročejový hluk.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

Napsat komentář