Jak správně vybrat a namontovat deskové radiátory?

Deskové radiátory patří mezi nejoblíbenější zdroje tepla v domácnostech i v komerčních objektech a institucích. Problém nicméně může nastat, potřebujete-li je aktuálně koupit a nainstalovat.

Výběr deskových radiátorů

Hned na úvod je třeba zdůraznit, že je dnes k dispozici pestrý sortiment deskových radiátorů. Existují tedy v různých rozměrech (liší se jejich výška a délka), výkonem, druhem připojení (nejběžnější je boční a spodní připojení), počtem desek s vodou či vnitřních lamel, ale také designem a pořizovacími cenami. Všechny tyto prvky přitom mohou hrát roli v tom, jak budete s deskovými radiátory spokojeni.

Klíčový je pochopitelně především výkon, neboť pokud si pořídíte radiátory, jež v tomto ohledu nebudou odpovídat vašim požadavkům, jejich používání rozhodně nebude bezproblémové. Sice existuje pravidlo, podle nějž by měl mít radiátor na 1 m3 výkon 50 W, nicméně svou roli hraje jeho umístění, zateplení místnosti apod. Proto vám doporučujeme kontaktovat odborníky a nejlépe na místě, kde si je možné radiátory přímo zakoupit, tedy např. v e-shopu Topenilevne.cz.

Deskové radiátory a jejich umístění

Další důležitý prvek. Nejlepší místo je každopádně pod okny, a to minimálně 10 cm nad podlahou, neboť zde může radiátor přímo ohřívat vzduch, který proudí do místnosti. Ovšem pozor! V žádném případě by neměl být za závěsem či nábytkem, protože to snižuje jeho efektivitu. Rovněž si je třeba uvědomit, že deskovému radiátoru nesvědčí vlhké prostředí, tzn. třeba koupelna. Pro tuto místnost jsou daleko vhodnější speciální koupelnové radiátory. 

Napsat komentář