Jak si vybrat ten správný bazén?

Bazén je nanahraditelným prostředkem pro letní radovánky, posilování fyzické kondice a také osvěžení v horkých letních dnech. Bazény nepřinášejí radost jenom dětem, i když těm obzvlášť, ale také dospělým. Představují zdravý pohyb, relaxaci a také způsob, jak přečkat horké léto.

Chcete i vy obohatit svoji zahradu o bazén a váháte s výběrem? Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám pomůžou ten správný bazén pro vás a vaše děti vybrat.

Nadzemní bazény – jednoduše a levně
Existují dva základní druhy bazénů – zapuštěné a nadzemní bazény. Zatímco zapuštěné bazény vyžadují stavební úpravy a představují tak i vyšší finanční investici, nadzemní bazény (plastové nebo nafukovací bazény) umožňují splnit si sen o vlastním bazénu jednoduše, relativně levně a bez větších finančních výdajů. Nafukovací bazény navíc ještě přinášejí tu velikou výhodu, že se na zimu dají snadno sklidit a bez větší námahy uskladnit.

Samozřejmě i nadzemní bazény vyžadují péči, pokud tedy chcete, aby voda ve vašem bazénu byla po celé léto křišťálově průzračná. Údržba nadzemních bazénů však zdaleka není tak náročná jako v případě zapuštěných bazénů (ať již venkovních či vnitřních). Stačí si pořídit to správné vybavení.

Plastové i nafukovací bazény dokáže udržet čisté vhodná bazénová chemie, pro větší bazény se hodí čistící filtrace. Příslušenství bazénů představují také schůdky nebo žebřík, síťka na nečistoty či teploměr, užitečná je i plachta na zakrytí bazénů. Ideálním doplňkem je také solární ohřev bazénu, který prodlouží vaši koupací sezónu. Pokud bazén čistíte pískovou filtrací, solární ohřev bazénu se připojí k ní. Nevyžaduje tak dodatečné náklady a jednoduše se tak postará o příjemnou teplotu vody vašeho bazénu.

Základní parametry – velikost a tvar
Zvláště nadzemní bazény výrazně ovlivní tvář zahrady. Při výběru bazénu je tak třeba zohlednit především prostor, který máte k dispozici. Dle místa na zahradě je nutné zvolit velikost bazénu. Rozhodně se hodí ponechat na zahradě nějaký prostor pro odpočinek a příchod k bazénu. Pokrýt celou plochu zahrady bazénem by byla chyba.
Při výběru velikosti také zvažte účel a použití bazénu. Pro dětské hrátky obecně stačí bazény menší a nižší, plavci pak ocení bazény větší. Samozřejmě platí, že s velikostí roste i cena bazénu.

Z hlediska tvaru nabízejí nadzemní bazény tři možnosti – kruh, ovál či čtverec. Nafukovací bazény jsou převážně kruhové, které se hodí zvláště pro děti. Pro plavce je výhodnější bazén hranatý.

Nazapomeňte na příslušenství
Bazén vám jistě přinese radost již při pořízení, aby vám však celou sezónu dokonale sloužil, je třeba myslet i na bazénové příslušenství. Již byla řeč o schůdcících nebo krycí plachtě, je také třeba vyřešit údržbu vody v bazénu. Oceníte jistě i solární ohřev vody, který vám umožní nový bazén využívat co nejvíce.

Praktickým pomocníkem bude jistě i zahradní sprcha, která je vhodná pro udržování čistoty vody, současně sníží množství potřebné bazénové chemie.

www.HAWAJ.cz – největší výběr nadzemních a nafukovacích bazénů na vaši zahradu

Napsat komentář