Jak se bydlí v Praze v Jinonicích

Velkou část Jinonic tvoří vilové čtvrtě. Přesto si tato pražská lokalita, která se řadí k Praze 5, ponechala svůj vesnický ráz. Žije tu kolem 5 000 obyvatel na celkové rozloze 6,17 km².

Výjimečná pražská čtvrť

Jinonice jsou charakteristické svým kopcovitým terénem. I z tohoto důvodu tvoří většinu území vilky místo rozsáhlých panelákových zástaveb. Terén zde nenípro klasické sídliště vhodný. V Jinonicích stojívýznamné průmyslové podniky, z nichž některé vznikly už za Rakouska-Uherska. Této čtvrti jednoznačně dominuje Prokopské údolí, které se stalo vyhledávanou lokalitou pro odpočinek v přírodě. Ze severní strany lemuje Jinonice přírodní památka – park Vidoule. Vyskytuje se tudokonce řada chráněných živočichů a rostlin.

Instituty vzdělávání v Jinonicích

Praha 5 vyniká svojí občanskou vybaveností. A to platí i pro Jinonice.Najdete tu řadu školských zařízení. Kromě školek a základních školvlastní několik budov také Univerzita Karlova. Konkrétně tu sídlí Fakulta sociálních věd, Knihovna společenských věd a Ústav informačních studií a knihovnictví. Zároveň se v blízkosti fakulty plánuje stavba nového campusu včetně velkého sportovního stadionu nejenom pro studenty. Nechybí ani gymnázium nebo obchodní akademie.


Bydlete tak, jak jste si vždy přáli

S ostatními částmi města spojuje Jinonice metro linky B a spolehliváautobusová doprava. Do centra se dostanete během 15 minut ve kteroukoli denní a noční hodinu. Klidnou, a přesto výborně dostupnou pražskou čtvrť si zamilujete. Chcete bydlet v Jinonicích? Prohlédněte si nabídku nemovitostí k pronájmu nebo k prodeji od realitní kanceláře Homesweethome.cz.

Napsat komentář