Jak pečovat o linoleum

Správně aplikované a ošetřené linoleum zbavíme prachu setřením nasucho, vlhkým mopem nebo napuštěnou impregnovanou textilií. K intenzivnější údržbě se používají pH neutrální čisticí přípravky.

Denní světlo (UV záření) způsobuje pohyb lněného oleje obsaženého v linoleu, což ovlivňuje odstín krytiny na odkrytých a zakrytých částech podlahy. Barevnost se však po určité době po odkrytí opět sjednotí.

Pro obytné a středně namáhané prostory se hodí linoleum o tloušťce 2 mm. Pro náročnější zatížení je nutná tloušťka 2,5 mm. Do průmyslových objektů je určen materiál vysoký 4 mm.

Linoleum hubí bakterie, plísně a některé mikroorganismy, navíc díky antistatickým vlastnostem a z toho plynoucí absenci statického náboje nepřitahuje prach. Obojí je skvělou zprávou pro rodiny s dětmi a alergiky.

Linoleum nahrává i hledisku bezpečnosti, samo se totiž nevznítí, takže v případě požáru nešíří oheň.

Přípravky k údržbě a čištění linolea
Linoleum aktivní čistič (slouží k odstranění silného znečištění)
Linoleum tvrdá ochrana (vhodný pro první péči po pokládce)

Linoleum péče o podlahy (pro pravidelné čištění)
Výhody linolea ● hygieničnost ● snadná údržba ● kvalitní tepelná a zvuková izolace ● kročejový komfort ● barevná a tvarová stálost ● možnost přizpůsobit pružnost a tvrdost konkrétním požadavkům ● rychlost pokládky ● dlouhá životnost

Napsat komentář