Jak odvézt odpad a stavební suť v souladu s předpisy? Se specializovanou firmou

 Stavba nebo rekonstrukce domu, vyklízení bytu, půdy a sklepa, to jsou všechno činnosti, při kterých je obvykle třeba odvézt velké množství odpadu. To se většinou neobejde bez pomoci velkoobjemového kontejneru. Nejde však jen o samotný odvoz, ale také o likvidaci odpadu v souladu se všemi právními předpisy. Proto je nejlepší obrátit se na firmu, která se přímo specializuje na odvoz suti a odpadu. Díky tomu si usnadníte práci a odpustíte zbytečné starosti. V Praze a jejím okolí je takovým specialistou například společnost Siegl.

Likvidace odpadů podle zákona
 

O nakládání s jednotlivými druhy odpadu zcela jasně hovoří zákon o odpadech. Ten ukládá povinnost vše roztřídit a nechat zrecyklovat, pokud je to možné. Teprve až zbytek může skončit na skládce odpadu nebo ve spalovně. S touto náročnou částí práce si pracovníci firmy poradí. Samozřejmě dostanete i potvrzení o likvidaci. To je důležitým dokumentem, bez kterého byste se vystavovali riziku vysoké pokuty. K odvozu odpadu má společnost Siegl k dispozici velkoobjemové kontejnery od 3 do 40 m³. Záleží tedy jen na tom, kolik odpadu potřebujete odvézt. A samozřejmě také na tom, jak velký prostor může kontejner u vašeho domu zabírat. Pak už stačí jen domluvit si konkrétní termín.
kontejner na suť 4m3
 

Dovoz písku a štěrku
 

Termín přistavení kontejneru je dobré domluvit si alespoň několik dní dopředu. Vzhledem k flexibilitě firmy je ale možné, že jej budete mít k dispozici již za několik hodin. Společnost Siegl se zabývá také dovozem písku a štěrku. Pokud zrovna stavíte, je ideální využít nabídky dopravy zdarma při zpátečním naplnění kontejneru, tedy nechat si dovézt písek či štěrk a kontejner poté rovnou naplnit odpadem. Spojíte tak dvě potřebné věci a ještě na tom ušetříte. 
 
 
 
 

Napsat komentář