Jak na harmonickou ložnici v pěti krocích

V ložnici trávíme téměř jednu třetinu dne, proto je třeba si dát při jejím zařizování opravdu záležet. Kvalitní spánek a pravidelný odpočinek mají pozitivní vliv na celý náš život. Příjemnou ložnici lze vytvořit snadno, někdy postačí více naslouchat svým pocitům a potřebám.

1. Zajistěte volný pohyb energie
Chcete-li v ložnici skutečně načerpat novou energii, měli byste jí dát prostor k volnému proudění. Snažte se z místnosti odstranit všechen přebytečný nábytek a velké šatní skříně. Bohatě postačí noční stolek z každé strany postele a prádelník. Pokud již šatní skříň musí v ložnici být, určitě by se neměla stát její dominantou.
Nezapomínejte ani na pořádek. S poházeným oblečením si hravě poradí například němý sluha.

2. Barevnou inspiraci hledejte v přírodě
Pro ložnici se skvěle hodí jemné tóny inspirované přírodou.

  • Barva vody (modrá, tyrkysová) – chladí a nechává odplout veškeré starosti.
  • Barva země (hnědá, béžová, zelená) – povzbuzuje racionalitu, emocionální stálost a klid.
  • Barva vzduchu (bílá, světle modrá, šedá) – pomáhá vyčistit hlavu od myšlenek a navozuje pohodu.

Pokud se vám líbí sytější odstín, použijte ho pouze na jednu stěnu, nejlépe za čelo postele, kde vás nebude příliš rušit. Stěnu naproti posteli můžete oživit světlou tapetou nebo samolepkou na zeď s inspirujícím citátem.

3. Zabalte se do kvalitních látek
Kvalitu spánku taktéž ovlivňuje ložní prádlo, do kterého každý večer uléháte. Vybírejte vždy přírodní materiály. Jsou příjemné na dotek, prodyšné a dobře sají. Vhodné je povlečení z česané bavlny, bavlněného saténu nebo krepu.

4. Dekorace s mírou
Jako s nábytkem, ani s dekoracemi byste to v ložnici neměli přehánět. Postačí několik předmětů, které jsou buď hezkou vzpomínkou (fotky dětí, soška z dovolené), nebo vám zkrátka dělají radost. Takovou dekorací může být například zajímavý obraz.

5. Nezapomeňte na osvětlení
Do ložnice pořiďte více druhů svícení. Základem je centrální světlo, nesmí však chybět ani čtecí lampičky pro usínání s knížkou. Také se hodí náladová světýlka v podobě led diodových pásek nebo romantické solné lampy.

Přejeme vám, ať se vaše ložnice stane originálním a příjemným místem ke snění.

 

Napsat komentář