Instalace venkovní markýzy přináší mnoho výhod

Uvažujete o instalaci venkovní markýzy? Správná volba. Venkovní markýzy totiž zkrášlují domovní fasádu a hlavně vytvářejí útulné zázemí k relaxaci na čerstvém vzduchu.   

Markýzy zkrášlují dům a chrání jeho obyvatele
Venkovní markýzy patří mezi oblíbené prvky stínící techniky. Používají se především k zastínění velkých ploch. Z konstrukčního hlediska se jedná o pevné součásti domu, jehož celkový vzhled pomáhají dotvářet. Pokud se rozhodnete, že si zpříjemníte své venkovní posezení na terase či balkóně pomocí markýzy, jistě Vás potěší, že si dnes můžete vybrat z mnoha typů konstrukcí, šířek, barevných odstínů a typů ovládání. Firma Rolrols s.r.o. nabízí celkem 18 typů konstrukcí a více než 260 barevných odstínů v šířkách od 180 do 1200 cm a s vysunutím od 150 do 500 cm. Markýzy můžete ovládat ručně, klikou, motorem nebo motorem s dálkovým ovládáním v kombinaci s větrným a slunečním čidlem. Díky širokému sortimentu si můžete vybrat markýzy, které budou Vašemu domu nejvíce slušet.  

V pohodovém stínu, suchu a teplíčku  
Není sporu o tom, že venkovní markýzy esteticky zvelebení domovní fasádu. Při pobytu venku však nejvíce oceníte, že Vám poskytnou příjemné zázemí k práci, zábavě i odpočinku. Kvalitní markýzy se vyznačují dlouhou životností a stálobarevností. To je dáno tím, že se použité textilie vyrábějí ze 100% akrylového vlákna. Kromě toho obsahují UV stabilizátor, jsou impregnované proti vodě i plísním a mají celkovou antistatickou úpravu. Za teplých slunečních dnů se markýzy postarají o příjemné posezení ve stínu a za deštivého počasí nás zanechají relaxovat v suchu. 

Náš tip: Pokud si jako příslušenství ke své markýze nainstalujete topidlo, můžete si prodloužit léto až do podzimu. 

Markýzy a jejich typy 
Výběr markýzy záleží na typu a velikosti prostoru, který potřebujeme zastínit. Výsuvné markýzy patří mezi nejoblíbenější a neprodávanější typy markýz. Patentovaná kloubová či teleskopické ramena dodávají výsuvným markýzám elegantní vzhled. V každé pozici vysunutí zajišťují dokonalé napnutí látky. Výsuvné markýzy jsou vhodné k zastínění teras a balkonů. Vyrábí se na míru dle přání zákazníka. Standardně se ovládají klikou, pro komfortnější ovládání lze dodat i ovládání motorem na vypínač, nebo dálkové ovládání. Vhodným doplňkem  je čidlo na vítr, nebo v kombinaci slunce-vítr. Novinku představuje otřesové čidlo, které v kombinaci s rádiovým motorem u větší rychlosti, než je povolena, dá povel k zatažení markýzy a chrání ji tak pře zničením. Košové markýzy se používají především k zastínění vchodových částí objektů. Venkovní markýzy sklopné jsou nejodolnější proti větru. Používají se na balkóny a lodžie. Velkoplošné markýzy s ocelovou konstrukcí představují řešení, jak zastínit větší prostor, například terasu.

Náš tip: Pokud slunce činí pobyt ve Vaši zimní zahradě nesnesitelný, pořiďte si stropní markýzu, která slouží právě k zastínění zimní zahrady.

Vyberte si vhodný typ markýzy pro Vaše venkovní posezení na www.rolrols.cz.

Napsat komentář