Hledáte byt na pronajmutí? Plzeň hlásí rekordní zájem

V Plzni se byty k pronájmu ani neohřejí v nabídce mezi ostatními inzeráty a už jsou pryč. Zájem o ně je enormní. V současnosti jsou plzeňské pronájmy dokonce na špičce v rychlosti prodejů. Může za to hned několik věcí.

Plzeň – ráj kultury i studentů

Západočeské město Plzeň je na vzestupu, v cenách pronájmů se to ale zatím neodrazilo. Lidé se sem čím dál častěji stěhují za prací a užívají si veškeré výhody, které jim město nabízí. Už jenom v oblasti kultury je tu bohatá nabídka různých akcí, které se konají v průběhu celého roku bez mimosezónních výpadků. Plzeň je navíc univerzitním městem, takže levný pronájem bytu v Plzni hledá pravidelně i mnoho studentů.

V Plzni se byty pronajímají nejrychleji

V rychlosti uzavření smlouvy o pronájmu dominuje v současnosti právě Plzeň. V průměru se v Čechách hledá nájemník do bytu dva až čtyři týdny – například v Libereckém kraji mizí byty z nabídky v průměru po 29 dnech, v Karlových Varech dokonce až po 30 dnech. Pronájem bytu v Plzni se ale běžně uskuteční během 15 dnů.

Pro majitele bytů je to ideální – nikdy nebudou mít mezi jednotlivými nájemníky velké pauzy, pokud si to sami nebudou přát. Pro ty, kteří shánějí byt, už to tak příznivé není. Pokud uvidí ideální byt k pronájmu, musejí okamžitě jednat, aby je nikdo nepředběhl a o jejich vysněné bydlení je tak nepřipravil.

Kolik stojí pronájem bytu v Plzni

Průměrně se byty v České republice pronajímají za 6 000 Kč až 12 000 Kč. Nejdražší jsou přitom byty v Praze a v Brně, nejlevnější naopak v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Konkrétně v Plzni se byt o rozloze 60 m2 pronajímá v průměru za 8 989 Kč. Záleží přitom samozřejmě na tom, jestli se jedná o byt ve staré zástavbě, nebo v novostavbě, jaká je jeho dispozice a lokalita, kde se nachází. Obecně ale můžeme říci, že reality v Plzni jsou na dobrých cenách, ať už se jedná o prodej či pronájem.

Napsat komentář