Eklektické letní vzory

Otevřete interiér letní náladě. Pomohou vám v tom správně vybrané textilie, které díky svěžím barvám a optimisticky laděným vzorům dodají bydlení pohodu a odlehčený styl. Variant je mnoho, my jsme protentokrát vybrali zemité odstíny a dekory inspirované rozmanitým stylem etno.

Při výběru letních barev a vzorů se zpravidla řídíme ostatními zařizovacími prvky, především sedacím nábytkem a koberci, které mohou textilie buďto doplňovat, nebo s nimi být naopak v kontrastu. Léto je veselé, není tedy důvod, proč bychom nemohli popustit uzdu kreativitě a promítnout ji do zářivých barev a inspirativních zobrazení života kolem nás.

Cestovatelské motivy

Styl etno skutečně není jen inspirace rovníkovou Afrikou, i když tak bývá nejčastěji prezentován. Všeobecně vzato vyznává specifické textury, materiály a vzory vycházející z lidové tvořivosti v konkrétní zemi anebo regionu, ať už je to již jmenovaná Afrika, Čína, Středomoří, Haná, nebo Mexiko.

Módní materiály

Klíčem k etnickému trendu jsou přírodní tkaniny –  a že je z čeho vybírat. Letní textilie se šijí z bavlny, lnu či hedvábí, případně z látek s různými příměsmi. Koberce, ale například i prostírání mohou být zhotoveny z přírodního lýka, juty, sisalu nebo kokosového vlákna. Mívají hrubou texturu a je na nich patrná ruční práce, jež se nesnaží zakrývat chyby a nedostatky.

Barvy plné léta

Létu svědčí barvy a dekory prozářené sluncem odkazující tu na exotickou dovolenou, jindy na folklorní prázdninové festivaly v plné paletě sytých zemitých odstínů. Jejím základem může být odstín exotického dřeva nebo jiné neutrální přírodní barvy, doplňují ji žluté sluneční tóny, sytá červená i plná zelená.

Vzory inspirované exotikou

Tradiční vzory představují horizontální i vertikální pruhy v různých šířkách, v těsném závěsu za nimi jsou geometrické motivy přímo inspirované Afrikou. Mezi další oblíbené patří florální dekory z Orientu anebo zvířecí vzory původem třeba z Mexika.

Nebojte se kombinovat a vytvářet originální aranžmá, kde například vášnivé rostlinné motivy zklidňují decentní proužky. Na první pohled nesourodé kombinace dokážou vytvořit dokonalou atmosféru. Vybrané dekory by však vždy měly důsledně dodržovat zvolený styl, proto je naprosto nevhodné mísit dejme tomu jihoamerické s africkými či indonéskými.

Jana Šulcová

archivy firem

Napsat komentář