Domácí pracovna – když řešíme nedostatek místa

Trendy posledních let ukazují, že stále více lidí dnes pracuje doma. Firmy tak šetří místem i penězmi, pracovníci zase časem, který by strávili při cestování do kanceláře. Co ale dělat, když potřebujete doma zřídit pracovnu a nemáte k ní dostatek místa?

Můj mobilní kout 
Pokud nemáte v domácnosti mnoho  prostoru, oceníte řešení v podobě  mobilního pracovního koutu. Ten se  skládá z psacího stolu a paravánu ze  dvou samostatných dílů. Vše je opatřeno  kolečky. Ale pozor, stále platí,  že kvalitní stůl má také pevnou konstrukci  zabraňující jeho chvění a kývání.  Stůl na kolečkách proto musí mít spolehlivý  zábrzdný systém.

Praktické stěhování
Na druhou  stranu je pohyblivost kanceláře neuvěřitelně  praktická věc. V případě potřeby  totiž můžete svůj „office“ bez problému  stěhovat po celém bytě a hrát si tak  s prostorem. Zejména pokud je vaším  pracovnou i ložnice. Během dne tady  má pracující větší klid než v obývacím  pokoji a může se nerušeně soustředit.  Večer byste ale mohli partnera rušit ve  spánku, například hlukem klávesnice.  Proto zde oceníte možnost snadného  přesunu. 

Já pracuji ve skříni 
Takzvaná pracovna ve skříni je  v poslední době stále oblíbenějším  řešením pracovních koutů. Ať to  zní jakkoliv zvláštně, uživatelé takové  kanceláře si ji nemohou vynachválit.  Výhoda spočívá v tom, že máte vše  potřebné pohromadě v jedné samostatné  skříni. Včetně psacího stolu, na  který se vejde počítač, police a zásuvky.  Jediné, co je mimo skříňku, je vaše  židle. A když s prací skončíte, jen  zavřete dveře od skříně a kancelář je  pryč. Tato varianta pracovního koutu je  praktická a nenáročná na místo, hodí  se však spíše pro občasnou práci, ke  které stačí minimum prostoru. Pracovnu  umístěnou do skříně lze koupit,  mnohem originálnější a efektnější  ale bude, když si ji zařídíte sami.  Nebojte se k takovému řešení pracovního  koutku využít například velké šatní  skříně umístěné v ložnici. 

Text: Vladimír Iliev 

 

Napsat komentář