Do floristiky přišlo jaro

Letošní jarní trend vychází z přírody. V květinových dekoracích se objeví hlavně volně vázáné kytice s použitím jarních přírodních symbolů.

I jarní kolekce Art Florist vychází z přírody, má připravené kompozice s barevným laděním kytic v jemných pastelových odstínech jako je žlutá, zelená, modrá, růžová. Možná trochu neobvyklé je, že světlé tóny barev jsou kombinovány s tmavými tóny zelené a černé. Černá barva se totiž prolíná všemi květinovými trendy roku 2007.

Základem je radost z jara
S jakými květinami se tedy budeme v jednotlivých stylech nejčastěji setkávat? Dekorace by měly vyjadřovat radost z nadcházejícího jara. Vhodné je tedy použít květiny pro jarní období typické. Mezi řezané květiny letošního trendu patří frézie (Freesia), narcisy (Narcissus), tulipány (Tulipa), lilie (Lilium), růže (Rosa) a šeřík (Syringa). Pro úplné dotvoření jarní atmosféry použijeme různé větvičky s rašícími pupeny ovocných a okrasných stromů či keřů. Z hrnkových rostlin jarního trendu jsou významné konvalinky (Convallaria), řepčík (Fritilaria), jasmín (Jasminum) nebo mučenka (Passiflora).

Kousek přírody i doma
Použité květiny a rostliny jsou typické právě pro jaro. Běžně rostou v zahrádkách, zvolili jsme je tedy i do květinových dekorací. Jejich krásou a vůní ve váze si každý přinese domů kousek přírody. Vnáší klid a harmonii do našich domácností a zpříjemňují celý interiér. Letošní jarní trendové barvy a květiny velmi nahrávají i přípravám na období velikonočních svátků. Letošní jarní trend se evidentně trefil do vkusu velké části naší domácí klientely. Představili jsme velikonoční kolekci Art Florist už v lednu a objednávky dekorací s velikonočním termínem se začínají kupit. Inspiraci u nás našly domácnosti, ale i firmy, protože k sezónním dekoracím firemních prostor nepatří jen Vánoce. Lehká jarní výzdoba firemních prostor bezesporu vnese i dobrou náladu a příjemnou atmosféru mezi zaměstnance nebo přicházející klienty.

Obal musí mít nápad
Firma ArtFlorist své kytice a dekorace klientům také zasílá. Podléhají i tyto materiály trendům? Částečně ano. Můžeme použít barevné průsvitné látky, které celkově či jen částečně aranžmá zahalují nebo papír či celofán, jejichž okraje ozdobíme ručně psanými osobními vzkazy. Musíme však dbát na to, abychom obalovým materiálem nepotlačili přirozenou krásu květin. Květiny mají vždy tvořit dominantu celé dekorace. Látky a papír, které v kytici správně použijeme, vnáší zajímavý prvek do dekorace a tím vzniká určité napětí, které může zapůsobit zajímavým dojmem.

Text: Markéta Šofrová, ArtFlorist
Foto: ArtFlorist 

Napsat komentář