Diktát bazénové módy

Bazény se stávají stále bežnější součástí výbavy rodinných domů. „Diktát módy se přirozeně projevuje i v této oblasti. Bazény jsou ale zároveň jedním z ukazatelů zvyšující se úrovně života a bydlení,” tvrdí Rudolf Pejša, jednatel společnosti Desjoyaux.

Bazén je stavební dílo z mnoha prvků, vyžadující odpovědnou a zkušenou práci odborníků různých povolání. Je třeba zvážit především dvě hlediska, totiž jednolitý korpus, který udrží vodu a filtrační systém, zaručující, že voda bude čistá. Bazén se musí začlenit do prostředí vaší zahrady svým tvarem, svými rozměry i umístěním. Na jejich správné volbě i od hloubky bazénu závisí pohodlí při jeho užívání. Jeho rešení mu musí dát pevnost i dlouhodobou odolnost, přitom však musí umožňovat rychlou výstavbu.

Na detailech záleží
Schodište je nesporně nejvýraznějším doplňkem pro zvýšení pohodlí vašeho bazénu jak pro malé, tak pro dospělé: umožňuje snadný vstup do vody a současně představuje plochu vhodnou pro odpočinek a rozhovory “s nohama ve vodě”.

Rozumný odhad
V žádném případě nelze šetřit na projektu. Odborná firma, specializovaná na projekty bazénu, zajistí dokonalým projektem bezproblémový provoz, osvědčenou technologii montáže bazénu a v rámci možností i ekonomickou formu vytápění. Nabídka je díkybohu široká, chce to jen důsledně ji prozkoumat a sehnat si reference jednotlivých dodavatelů. Ušetřit ve smyslu “něco vyškrtnout”, to se asi nedá. Můžeme snad jedině posoudit, jak velký bazén opravdu potřebujeme a budeme využívat a zda naše nároky neuspokojí promyšlený koncept bazénu menšího a optimálně tvarovaného. Každému je příjemné vžít se do role člověka, nořícího se po ránu do bazénu velikosti tenisového kurtu. Střízlivý člověk si však uvědomí, že mu netřeba “pětadvacítky”, že stejnou službu prokáže i délka 5, 6 nebo 8 metru.

Kolik to stojí
Ceny zahradních bazénu se pohybují od několika tisíc u nadzemních bazénu až po několik set tisíc korun u bazénu zapuštěných do země. Rozdíl v jejich životnosti, odolnosti tomu také odpovídá.

Pozor na konečnou cenu
Většina firem nabízí akční sezónní nabídky, které udivují neuvěřitelně nízkými cenami. Nenechejte se však nachytat hned na tu první a vždy si firmu dobře prověřte. Přesvědčete se, co konkrétně obsahuje, nemusí v ní totiž být zahrnuty výkopové či montážní práce, filtrační zařízení nebo další finančně nákladné položky. Finální cena se tak může pohybovat od desítky tisíc výše. Internetové stránky s referencemi, ale především osobní návštěva prodejce, vám dobře poslouží pri výběru firmy.

Záruka a výběr dobré firmy
 Úspěšné světové firmy s dlouholetou tradicí jsou pro zákazníky určitou zárukou do budoucnosti. Nestane se vám například, že po pěti nebo deseti letech, až budete shánět servis nebo bazén modernizovat, bude firma již zrušená. U kvalitních bazénů by měla být běžná záruka minimálně deset let. Odborný personál by měl být schopen upozornit zákazníka nejen na přednosti, ale i případná úskalí jednotlivých typů bazénu, na doplňky i potřebnou údržbu. Po vyslechnutí požadavku zákazníka doporučí kvalitní bazénová firma každému podle jeho finančních a prostorových možností takové rešení, které je pro něj nejvhodnější. Do 24 hodin jsou odborníci schopni vytvořit na míru projekt včetně řešení ohřevu, odvlhčení nebo zastřešení pro venkovní bazény. Podrobný cenový rozpočet je samozřejmostí, přičemž cena je konečná.

text: Jirí Kropylák
foto: DESJOYAUX 

 

Napsat komentář